Szkoła Podstawowa w Skrzydlowie

Informacje o Szkole

Adres:
Skrzydlów
ul. Główna 6a
42-270 Kłomnice

telefon:
34 328 -16 -70

e-mail:
zs_skrzydlow @ o2.pl

IOD

Inspektor Ochrony Danych
mgr inż. Zenon Kubat
kontakt:
zkido@onet.pl

RODO Klauzula

Facebook

Gmina

PROJEKT

WYBIERAM SZKOŁĘ

FUNDACJA

Kuratorium Katowice

Deklaracja zgodności strony www

Deklaracja dostępności

Deklaracja o dostępności GUS

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

BIBLIOTEKA SZKOLNA WZNAWIA DZIAŁALNOŚĆ

  Od 1 czerwca biblioteka szkolna wznawia swoją działalność na żywo. Już niedługo zakończenie roku szkolnego, więc czasu na wypożyczenie nowych książek zostało niewiele, ale jest to teraz możliwe. Udostępnianie zbiorów będzie się odbywać w dniach: 2.06. (wtorek), 4.06. (czwartek), 9.06. (wtorek), 10.06. (środa) w godz. od 12.00 do 15.00.

  Jednocześnie proszę wszystkich uczniów o zwrot wypożyczonych książek przed zawieszeniem zajęć w szkole na czas epidemii. Wykaz wypożyczonych tytułów otrzymali wszyscy wychowawcy. Jeśli nie pamiętacie, co wypożyczyliście ze szkolnej biblioteki, zwróćcie sięz pytaniem właśnie do nich. Wszystkie wypożyczone przez was książki muszą wrócić do biblioteki najpóźniej 18 czerwca. Mogą je w zastępstwie zwrócić rodzice.

POWRÓT DO SZKOŁY - ważna informacja dla rodziców uczniów Oddziału przedszkolnego i klas I-III

Aktualności

W związku z możliwością powrotu do szkoły uczniów z Oddziału przedszkolnego i klas I-III  zainteresowanych rodziców prosimy o zapoznanie się z zamieszczonymi poniżej procedurami.

 

Dyrektor szkoły

Olga Gonera

1. Regulamin Przedszkola w czasie COVID-19
2. Procedura przyprowadzania i odbierania dziecka w czasie zagrożenia
    epidemicznegow związku z emisją wirusa Covid-19

3. Oświadczenia rodziców/opiekunów prawnych

4. Procedura w przypadku wystąpienia u dziecka COVID-19

15 maja - Dzień Polskiej Niezapominajki

15 maja - Dzień Polskiej Niezapominajki - święto przyrody z miłosnym przesłaniem

 

W dosłownym tłumaczeniu niezapominajka, to z języka greckiego „mysie uszko” (mys-mysz i us-uszko). W Polsce często nazywana jest niezabudką. To kwiat, który najczęściej kojarzymy z dzieciństwem, sielskimi widokami i bieganiem po łące. Najczęściej spotykamy niezapominajki w kolorze niebieskim z żółtymi środkami, ale są również białe czy różowe, choć rzadziej występujące. Część z nas może również pamiętać wiersz Marii Konopnickiej pt. „Niezapominajki”, rozpoczynający się słowami „Niezapominajki, to są kwiatki z bajki!”.

BIBLIOTEKA ZDALNIE XVII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

  Już po raz 34 obchodzimy Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Święto to zostało zainicjowane przez Stowarzyszenie  Bibliotekarzy  Polskich i od wielu lat rozpoczyna Tydzień Bibliotek, trwający od 8 do 15 maja. W tym roku hasło święta brzmi „Zasmakuj w bibliotece”, ale miłośnicy książek mogą obecnie korzystać głównie z bogatych zbiorów w sieci. Książki w bibliotece oczywiście tęsknią i na Was czekają. Mam nadzieję, że już niedługo weźmiecie je do swoich rąk.

  Na razie zachęcam do czytania online, bo jest w czym wybierać. Odsyłam do stron, które polecałam we wcześniejszych wpisach oraz do nowych: http://www.chmuraczytania.pl/

BIBLIOTEKA ZDALNIE

  Dzisiaj chciałabym polecić młodszym i starszym czytelnikom ciekawe strony internetowe, na których można znaleźć gry i zabawy edukacyjne oraz różnorodne quizy, które sprawdzają wiedzę ogólną. Dzięki korzystaniu z nich poszerzycie, w atrakcyjny sposób, swoją wiedzę z różnych dziedzin nauki i kultury. Rozwiązywanie quizów i zadań interaktywnych jest także świetną rozrywką, ponieważ po wykonaniu zadania otrzymujecie natychmiastową odpowiedź na temat swojego poziomu wiedzy na dany temat. Możecie w domu przeprowadzić też rywalizację rodzinną, żeby sprawdzić, kto najlepiej poradzi sobie z określonymi tematami.

Zachęcam do odwiedzenia poniższych stron:

http://pisupisu.pl/

   Na tej stronie każdy znajdzie coś dla siebie. Strona główna jest bardzo czytelna, ponieważ zawiera zakładki dla każdej grupy użytkowników.

Są tu przeróżne gry i zabawy edukacyjne zarówno dla przedszkolaków, uczniów klas 1 – 3 oraz 4 – 8. Dla przedszkolaków i uczniów klas młodszych są zabawy graficzne: puzzle, układanki, zabawy kolorami i kształtami oraz zabawy słowne, ortograficzne, ciekawe teksty opowiadań. Uczniowie klas 4 – 8 mają do dyspozycji zadania interaktywne z działów: lektury, ortografia, gramatyka, trening umysłu, czytanie ze zrozumieniem, a wszystko w ciekawej formie graficznej. Są też zadania w języku angielskim.

Strona posiada również zakładkę baza wiedzy, gdzie można znaleźć wiele odpowiedzi na trudne pytania oraz zakładkę książki, w której znajdziecie recenzje ciekawych pozycji wydawniczych.

Dzień Ziemi - DZIAŁANIA NA RZECZ OCHRONY KLIMATU

Dzień Ziemi  obchodzimy 22 kwietnia  czyli dzisiaj. Hasło przewodnie w 2020 roku brzmi:
,,Działania na rzecz ochrony klimatu
",
a w szczególności zaakcentowanie wyzwań związanych z zachodzącymi zmianami klimatycznymi.

 

https://www.youtube.com/watch?v=2LT8X4rOUYY Kartka z Kalendarza - Dzień Ziemi

 

 

 

 

12 małych kroków, dzięki którym możemy zmienić świat

REKRUTACJA DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO NA ROK SZKOLNY 2020/2021

Aktualności

REKRUTACJA DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO  NA ROK SZKOLNY 2020/2021

   Komisja rekrutacyjna do Oddziału Przedszkolnego w Szkole Podstawowej im. K. Makuszyńskiego w Skrzydlowie na podstawie weryfikacji wniosków i dokumentów potwierdzających spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym zdecydowała o przyjęciu do Oddziału Przedszkolnego wszystkich kandydatów ubiegających się o przyjęcie.

   Prosimy o potwierdzenie przez rodziców kandydatów woli przyjęcia w postaci pisemnego oświadczenia do 4 maja 2020r. (druk potwierdzenia woli dostępny stronie), które należy przesłać na adres mailowy: zs_skrzydlow@o2.pl

 

Druk potwierdzenia woli przyjęcia

ŻYCZENIA WIELKANOCNE

Zaświeć się na niebiesko w domu - dla AUTYZMU

 

Dziś 2 kwietnia -
Światowy Dzień Świadomości Autyzmu.

Cała społeczność naszej szkoły bierze udział w akcji
"Zaświeć się na niebiesko w domu"
.

Z tej okazji nasi uczniowie wykonali wiele pięknych prac plastycznych (część z nich zamieszczamy poniżej).

Jeśli nie wiesz, czym jest autyzm zachęcamy Was do zapoznania się z poradnikami i filmami zamieszczonymi poniżej:

 

Zapoznaj się z ulotką

Dziś 2.04. - Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Cała społeczność naszej szkoły bierze udział w akcji "Zaświeć się na niebiesko w domu". Z tej okazji nasi uczniowie wykonali wiele pięknych prac plastycznych (część z nich zamieszczamy poniżej).

Jeśli nie wiesz, czym jest autyzm zachęcamy Was do zapoznania się z poradnikami i filmami zamieszczonymi poniżej:

ZASADY REKRUTACJI DO SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH

ÓSMOKLASISTO


Poniżej zamieszczamy przygotowaną dla Was prezentację na temat rekrutacji do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021 (prezentacja).

 


Informacje o szkolnictwie ponadpodstawowym na terenie Częstochowy i powiatów: częstochowskiego, kłobuckiego, lublinieckiego, myszkowskiego (rok szkolny 2020/2021) znajdują się pod adresem:

 

WYSZUKIWARKA SZKÓŁ https://womczest.edu.pl/wybieram-szkole/

BIBLIOTEKA ZDALNIE

  Tym razem, w ramach edukacji medialnej, chciałabym polecić czytelnikom w każdym wieku adaptacje lektur szkolnych oraz ciekawych filmów do obejrzenia online za darmo. Znajdują się one na platformach i kanałach internetowych.

Polecam kilka z nich.

https://adapter.pl/ Tutaj w zakładce Adapter w szkole znajdują się adaptacje filmowe lektur           i książek z kanonu literatury dziecięcej, filmy animowane, przyrodnicze i dokumentalne. Warto obejrzeć:

„Dzieci z Bullerbyn” i kontynuację „Nowe przygody dzieci z Bullerbyn” - to opowieść o przygodach sześciorga dzieci, które mieszkają w maleńkiej wiosce, gdzie są tylko trzy zagrody.

 

„Ronja, córka zbójnika”– o dziewczynce, która dorastała w szczęśliwej atmosferze, nie zdając sobie spraw z prawdziwej profesji, którą zajmuje się jej ojciec. Pewnego dnia spotyka rudego chłopca w swoim wieku. Okazuje się, że to Birk – syn zbójcy Borki – śmiertelnego wroga Mattisa.

 

„Magiczne Drzewo. Czerwone krzesło” - wersja z tłumaczeniem na język migowy.

Burza powaliła olbrzymi, stary dąb. Było to Magiczne Drzewo. Ludzie nie znali jego mocy i zrobili z drzewa setki przedmiotów. W każdym ukryła się cząstka magicznej siły. Wysłano je do sklepów i od tego dnia na całym świecie zaczęły dziać się niezwykłe rzeczy. Pewnego dnia, Tosia, Filip i Kuki odnajdują czerwone krzesło, które potrafi chodzić, latać i spełniać życzenia tych, którzy na nim siedzą.

https://www.ipla.tv/start- Ipla tointeraktywna platforma rozrywkowa; ogromna ilość materiałów w wysokiej jakości, dostęp do obszernej bazy VOD. Wpisując w wyszukiwarkę tytuł, dowiesz się, czy możesz go obejrzeć za darmo. Na pewno bez żadnych opłat obejrzysz:

„W pustyni i w puszczy” na podstawie powieści H. Sienkiewicza oraz adaptacje książek K. Makuszyńskego, które szczególnie polecam:„Przyjaciel wesołego diabła”, „Szaleństwa panny Ewy”.

Wygenerowano w sekund: 0.07
2,265,939 unikalnych wizyt