Szkoła Podstawowa w Skrzydlowie

Informacje o Szkole

Adres:
Skrzydlów
ul. Główna 6a
42-270 Kłomnice

telefon:
34 328 -16 -70

e-mail:
zs_skrzydlow @ o2.pl

IOD

Inspektor Ochrony Danych
mgr inż. Zenon Kubat
kontakt:
zkido@onet.pl

RODO Klauzula

Facebook

Gmina

PROJEKT

WYBIERAM SZKOŁĘ

FUNDACJA

Kuratorium Katowice

Deklaracja zgodności strony www

Deklaracja dostępności

Deklaracja o dostępności GUS

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Konkurs wokalny MOJA EUROPA

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w V Powiatowym Konkursie Piosenki w językach europejskich "Moja Europa". Tym razem konkurs odbędzie się w systemie online. Chętnych zapraszamy do przesyłania nagrań
do 30 września 2020 roku.

Regulamin i zgoda na uczestnictwo znajdują się w załączonych plikach.

 

REGULAMIN KONKURSU

KARTA UCZESTNICTWA

ZGODA NA UDZIAŁ W KONKURSIE

BEZPIECZNY POWRÓT DO SZKOŁY

 


 

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2020/2021

 

Serdecznie zapraszamy uczniów Szkoły Podstawowej im. K. Makuszyńskiego w Skrzydlowie na rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021, które odbędzie się 1 września 2020 roku.

 

W uroczystości mogą wziąć udział uczniowie zdrowi,  bez jakichkolwiek objawów chorobowych (katar, podwyższona temperatura, kaszel, bóle brzucha i in.).

 W celu zapewnienia bezpieczeństwa sanitarnego prosimy o przestrzeganie zasad:

-1,5m dystansu społecznego pomiędzy osobami,

- do szkoły wchodzą tylko uczniowie pamiętając o zakryciu ust i nosa za pomocą maseczki lub przyłbicy,

- w strefie wydzielonej szkoły uczeń obowiązkowo dezynfekuje ręce,

- na terenie szkoły uczeń unika większych skupisk osób (na korytarzu szkolnym, sali gimnastycznej, przed budynkiem).

 

Harmonogram:

9.00 - dla chętnych uczniów i rodziców uroczysta msza św. w kościele parafialnym w Skrzydlowie

10.00 - uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego dla uczniów klas I-VIII bez udziału rodziców na placu szkolnym SP w Skrzydlowie. W razie niepogody spotkanie odbędzie się w sali gimnastycznej. W przestrzeni wspólnej obowiązuje zakrycie ust i nosa maseczką lub przyłbicą.   

11.00 - uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego dla wychowanków z oddziału przedszkolnego na placu szkolnym SP w Skrzydlowie, a w razie niepogody spotkanie zostanie przeniesione do sali gimnastycznej. W przestrzeni wspólnej obowiązuje zakrycie ust i nosa maseczką lub przyłbicą.   

HARMONOGRAM ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

W związku z nadal obowiązującym na terenie naszego kraju stanem epidemii nie odbędą się tradycyjne uroczystości związane z zakończeniem roku szkolnego.
W dniu 26 czerwca 2020 r. zapraszamy uczniów na spotkania z wychowawcami w czasie, których zostaną rozdane świadectwa promocyjne i świadectwa ukończenia szkoły.

Świadectwa przekazywane będą przed głównym wejściem szkoły (lub w przypadku złych warunków atmosferycznych na sali gimnastycznej - boczne wejście) w określonych godzinach podanych w harmonogramie poniżej:


HARMONOGRAM ODBIORU ŚWIADECTW:

8.00 - uczniowie oddziału przedszkolnego

8.30 - uczniowie klasy I

9.00 - uczniowie klasy II

9.30 - uczniowie klasy  III

10.00 - uczniowie klasy IV

10.30 - uczniowie klasy V

11.00 - uczniowie klasy VI

11.30 - uczniowie klasy VII

12.00 - uczniowie klasy VIII

 

Msza święta na zakończenie roku szkolnego odbędzie się 26.06.2020 roku o godzinie 16.30.

WAŻNE:

1. Przypominamy, że wydanie świadectw musi odbywać się zgodnie z procedurami i wytycznymi GIS oraz MEN, co oznacza, że:
-
 każdy uczeń oraz towarzyszący mu rodzic/opiekun obowiązkowo musi zakryć usta i nos maseczką lub przyłbicą.
- na dziedzińcu szkoły oraz podczas wchodzenia i opuszczania terenu szkoły należy zachować bezpieczną odległość (min. 1,5 m).

2. Po rozdaniu świadectw uczniowie opuszczają teren szkoły i udają się do domu (nie wolno im się gromadzić na przed szkołą).

3. Do szkoły w tym dniu po odbiór świadectw będą mogli wejść tylko uczniowie. Rodziców bardzo prosimy o pozostanie na zewnątrz szkoły lub  o przyjazd po dziecko po odebraniu świadectwa. Wyjątkiem są uczniowie oddziału przedszkolnego oraz klas pierwszej i drugiej, gdzie dziecku może towarzyszyć jeden rodzic/opiekun w celu usprawnienia wydawania świadectw. 


4.
Uczeń zobowiązany jest do posiadania długopisu, którym podpisywać będzie poświadczenie odbioru świadectwa. Poza długopisem uczeń niczego więcej nie przynosi.  


5. Uczniowie, którzy nie odbiorą świadectwa we wskazanym terminie, będą mogli odebrać świadectwo w dniu rozpoczęcia roku szkolnego 2020/2021.

BEZPIECZNE WAKACJE 2020

Dla dzieci i młodzieży rozpoczną się wkrótce wakacje. Okres letni, to także czas wypoczynku dla większości dorosłych, a jednocześnie czas intensywnych rolniczych prac polowych. Tegoroczne wakacje będę różnić się również od innych ze względu na panujące warunki epidemiologiczne. Aby odpoczynek nad wodą, w górach, na wsi czy w mieście były udane, warto zadbać o bezpieczeństwo własne oraz naszych bliskich.  Pamiętajmy, aby przestrzegać zaleceń stróżów prawa i kierować się zawsze zdrowym rozsądkiem oraz ostrożnością.

 

Poniżej zamieszczamy przydatne linki z informacjami o sposobie zachowania się podczas wakacyjnego odpoczynku 2020.UWAGA ÓSMOKLASISTO!!!

Aktualności

GŁOSUJMY NA AMELKĘ

Konkursy poza szkolne

Miło nam poinformować, że nasza uczennica Amelia Nićka bierze udział w festiwalu GDYNIA OPEN Festiwal 2020. Walczy o nagrodę publiczności dlatego bardzo prosimy o głosy (są one bezpłatne) i można je oddawać nie raz, ale codziennie w okresie od 01.06.2020 do 20.06.2020 r. wchodząc na link : https://gdyniaopen.pl/zgloszenia-gdynia-open/?sortowanie=&kategoria=&szukaj=Amelia+Ni%C4%87ka

Wchodząc w link zobacz a następnie zagłosuj. Prosimy, jeśli tylko jest to możliwe o codzienne oddawanie głosów.

REGULAMIN:
Zasady głosowania na „Nagrodę publiczności”

SUKCESY W KONKURSIE WOKALNYM

Konkursy poza szkolne

20 kwietnia br. wystartował konkurs Do Hymnu! #zostańwdomu, w którym zadaniem było wykonanie jednej pieśni z repertuaru konkursu Do Hymnu i opublikowanie go na platformie YouTube. Miło nam ogłosić, że spośród nadesłanych ponad 200 zgłoszeń z całej Polski jury konkursu zdecydowało o przyznaniu wyróżnienia za wykonanie naszej reprezentantki Amelii Nićka z klasy I. Gratulujemy!!!

Link do nagrodzonego wykonania:
https://www.youtube.com/watch?v=UFjwp0FrtIs&feature=youtu.be&fbclid=IwAR0FS6xnqOFjDRzs9srqLjepM36-NwUC5Cl8nfrzatbgWULYzCYFgDWTNfQ

WAŻNE DLA UCZNIÓW KLASY VIII

ZAMIANY W KALENDARZU SZKOLNYM OD 1 DO 26 CZERWCA

Aktualności

W związku ze stanem epidemii COVID-19 zmianie lub modyfikacji uległy niektóre terminy wydarzeń, wynikających z kalendarza szkoły na rok szkolny 2019/2020,lub sposób ich realizacji.

1 czerwca – Dzień Dziecka (świętujemy zdalnie)

12 czerwca – piątek po Bożym Ciele (dzień wolny od zajęć dydaktyczno-wychowawczych  (zgodnie z Rozporządzeniem MEN z dn. 11.08.2017 r. w sprawie organizacji roku szkolnego)

15 czerwca – ostatni dzień wystawiania ocen rocznych

16, 17, 18 czerwca – egzamin ósmoklasisty (dzień wolny od zajęć dydaktyczno-wychowawczych dla klas I – VII szkoły podstawowej (zgodnie z Rozporządzeniem MEN z dn. 11.08.2017 r. w sprawie organizacji roku szkolnego)

19 czerwca – rada klasyfikacyjna

24  i 25 czerwca Dni regionalne (zdalnie)

26 czerwca – zakończenie roku szkolnego 2019/2020 (godziny uroczystości i forma zostaną podane w późniejszym terminie)

Konsultacje dla uczniów

Aktualności

Drodzy Uczniowie!

Od 1 czerwca będą się odbywać konsultacje dla uczniów z klas IV-VIII. Uczniowie zgłaszają chęć przyjścia na konsultacje wychowawcy oraz nauczycielowi uczącemu danego przedmiotu.

Dokładną godzinę konsultacji ustala nauczyciel indywidualnie z każdym uczniem.


Uczniu

Zapoznaj się z procedurą bezpieczeństwa i harmonogramem konsultacji.

 • Nie umawiaj się na konsultacje, jeżeli jesteś chory lub w Twoim domu przebywa ktoś na kwarantannie lub w izolacji. Wówczas wszyscy musicie pozostać w domu oraz stosować się do zaleceń służb sanitarnych i lekarza.
 • Jeżeli umówiłeś się na konsultacje, a nie możesz przyjść, zgłoś ten fakt odpowiednio wcześniej – nauczyciel będzie mógł zaprosić w zastępstwie innego ucznia.
 • Zabierz do szkoły własny zestaw podręczników, zeszytów, ćwiczeń i przyborów.
 • W drodze do i ze szkoły zachowuj dystans społeczny (możesz też korzystać z osłony na usta i nos).
 • Przed wejściem do szkoły obowiązkowo zdezynfekuj ręce, a jeżeli masz przeciwwskazania zdrowotne do stosowania środków do dezynfekcji załóż rękawiczki jednorazowe.
 • Przed wejściem na teren szkoły będziesz miał zmierzoną temperaturę termometrem bezdotykowym.
 • Bezwzględnie stosuj zasady higieny: często myj ręce wodą z mydłem i nie podawaj ręki na powitanie, zachowuj dystans, a także unikaj dotykania oczu, nosa i ust.
 • Zwracaj uwagę na odpowiedni sposób zasłaniania twarzy podczas kichania czy kasłania.
 • W boksie szatni może przebywać tylko jedna osoba. Jeżeli boks jest zajęty, poczekaj na korytarzu aż zwolni się miejsce.
 • Unikaj większych skupisk uczniów, zachowuj dystans przebywając na korytarzu,          w toalecie oraz na terenie szkoły.
 • Po zmianie obuwia i zostawieniu okrycia wierzchniego w szatni udaj się bezpośrednio do sali wyznaczonej przez nauczyciela, z którym będziesz przebywać na konsultacjach.

Harmonogram konsultacji w załączniku.

Wygenerowano w sekund: 0.49
2,266,580 unikalnych wizyt