Szkoła Podstawowa w Skrzydlowie

Informacje o Szkole

Adres:
Skrzydlów
ul. Główna 6a
42-270 Kłomnice

telefon:
34 328 -16 -70

e-mail:
zs_skrzydlow @ o2.pl

IOD

Inspektor Ochrony Danych
mgr inż. Zenon Kubat
kontakt:
zkido@onet.pl

RODO Klauzula

Facebook

Gmina

PROJEKT

WYBIERAM SZKOŁĘ

FUNDACJA

Kuratorium Katowice

Deklaracja zgodności strony www

Deklaracja dostępności

Deklaracja o dostępności GUS

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

AKCJA "PLECAK DLA KOLEGI/KOLEŻANKI Z UKRAINY"

Szanowni Państwo!
Pragniemy, by nasza placówka włączyła się w powitanie uczniów z Ukrainy w polskiej, szkolnej rzeczywistości. Wszyscy wiemy, jak trudno odnaleźć się w nowym miejscu, a co dopiero, kiedy okazuje się, że jest to szkoła w innym panstwie w którym nie słychać rodzimego języka.... Liczymy, że zechcą Państwo pomóc nam w przygotowaniu "Plecaka dla koleżanki/kolegi z Ukrainy". Aby ułatwić nowym czniom adaptację w środowisku, chcemy przekazać im plecaki wraz z podstawowym wyposażeniem. Zachęcamy do udziału w akcji, działając razem, możemy więcej.
Do plecaka wkłądamy: zeszyty, piórnik z wyposazeniem (kredki/mazaki, ołówek, długopis, gumka, temperówka, linijka), zeszyty, blok, papier kolorowy, farby, pędzelki i kubek, kalkulator, klej, nożyczki a także śniadaniówkę, bidon oraz słodycze.
Wierzymy, że i tym razem okażą Państwo wielkie serca.


Dyrektor, Nauczyciele i Rada Rodziców

REKRUTACJA DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO NA ROK 2022/2023

Dokumenty wymagane przy rekrutacji są dostępne do pobrania w zakładce Rekrutacja/Rekrutacja do oddziału przedszkolnego i klasy I SP (dokumenty)

MODERNIZACJA SZKOLNEJ STRONY

Aktualności

W związku z trwaniem przebudowy i modernizacji naszej strony internetowej, niektóre treści i linki mogą działać nieprawidłowo.
Za utrudnienie przepraszamy.
Zapraszamy do śledzenia naszego Fanypagu na Facebooku oraz informacji na dzienniku elektronicznym.

ŻYCZENIA BOŻONARODZENIOWE 2022

"Nie zabierajcie Mamy" - projekcja filmów w ramach projektu

Uczniowie klasy 7 i 8 obejrzeli w ramach realizacji projektu GDY GAŚNIE PAMIĘC LUDZKA, DALEJ MÓWĄ KAMIENIE – 13 GRUDNIA 1981 – PAMIĘTAMY! film dokumentalny - "Nie zabierajcie Mamy", który przedstawia nieopowiedzianą do tej pory historię działaczek „Solidarności” – kobiet aresztowanych i internowanych w trakcie trwania stanu wojennego w Polsce.
Zachęcamy do odwiedzenia strony http://pamiec81.pl/

Projekcje GDY GAŚNIE PAMIĘC LUDZKA, DALEJ MÓWĄ KAMIENIE – 13 GRUDNIA 1981 – PAMIĘTAMY!

W roku szkolnym 2021/22 nasza szkołą bierze udział w projekcje GDY GAŚNIE PAMIĘC LUDZKA, DALEJ MÓWĄ KAMIENIE – 13 GRUDNIA 1981 – PAMIĘTAMY! organizowanego przez Śląską Kurator Oświaty panią Urszulę Bauer. W naszej szkole koordynatorami projektu są: p. Aleksandra Grabowska, p. Jarosław Poroszewski oraz p. Anna Wawrzkiewicz.

Zachęcamy do odwiedzenia strony http://pamiec81.pl/

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2021/2022

Wytyczne MEiN, MZ i GIS dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych obowiązujące od 1 września 2021 r.

Aktualności

Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Ministerstwem Zdrowia oraz Głównym Inspektoratem Sanitarnym przygotowało wytyczne dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych, które będą obowiązywały od 1 września 2021 r. Jest to zbiór zaleceń i rekomendacji, których celem jest bezpieczna oraz higieniczna organizacja zajęć w warunkach epidemii w nowym roku szkolnym.

Wytyczne dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych

Wytyczne zostały opracowane, aby zwiększyć bezpieczeństwo uczniów i nauczycieli po powrocie do stacjonarnej pracy szkół i placówek oświatowych. Są w nich zawarte rekomendacje o charakterze ogólnym i szczegółowym. W wytycznych podkreślono również, że po długotrwałym okresie nauki zdalnej działania w zakresie bezpieczeństwa zdrowotnego należy łączyć z dbałością o zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży. 

W zaleceniach ogólnych znalazły się informacje dotyczące dezynfekcji, higieny, wietrzenia, stosowania maseczek ochronnych oraz zachowywania dystansu społecznego. Rekomendowane jest także szczepienie przeciw COVID-19 dla pracowników szkół oraz uczniów w określonych grupach wiekowych. 
Zalecenia szczegółowe dotyczą:  

  • organizacji zajęć, 
  • higieny, czyszczenia i dezynfekcji pomieszczeń i powierzchni,
  • gastronomii,
  • postępowania w przypadku podejrzenia zakażenia u pracowników. 

W wytycznych znalazły się także odnośniki do:

  • instrukcji mycia rąk, 
  • instrukcji dezynfekcji rąk,
  • instrukcji prawidłowego zdejmowania maseczki,
  • instrukcji prawidłowego zdejmowania rękawiczek,
  • wykazu produktów biobójczych,
  • zaleceń w zakresie systemów wentylacyjno-klimatyzacyjnych.

Zachęcamy do zapoznania się z wytycznymi.

Wytyczne MEiN, MZ i GIS (link do dokumentu)

Organizacja szczepień w szkole

Organizacja szczepień w szkole

Ministerstwo Edukacji i Nauki przygotowało pakiet informacyjny na temat organizacji szczepień w szkołach. W materiałach znalazły się informacje dotyczące m.in. zakresu zadań dyrektora szkoły oraz współpracy z punktem szczepień. Oddzielny materiał został poświęcony kwestii obecności rodziców podczas szczepienia dziecka przeciw COVID-19. Informacje przygotowane przez MEiN zostały przekazane szkołom i placówkom za pośrednictwem Systemu Informacji Oświatowej.

 

Zachęcamy rodziców do zapoznania się z informacjami oraz załącznikami znajdującymi się w poniższym linku:


https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/organizacja-szczepien--informacja-dla-dyrektorow-szkol-i-placowek

Informator o zawodach szkolnictwa branżowego

Aktualności

Informator zawiera szczegółowy opis 219 zawodów, podzielonych na 32 branże. Adresatami publikacji są uczniowie szkół podstawowych, ponadpodstawowych, ale także osoby dorosłe. Informator został przygotowany w formie elektronicznej i znajduje się pod poniższym linkiem.
https://www.ore.edu.pl/2020/12/informator-o-zawodach-szkolnictwa-branzowego/

Informacja o szczepieniach uczniów w wieku 12-18 lat

 

Od 7 czerwca rodzice mogą rejestrować na szczepienie dzieci, które ukończyły 12. rok życia. Wcześniej została uruchomiona rejestracja dla uczniów w wieku 16 i 17 lat. Aktualnie szczepienia odbywają się w punktach populacyjnych i powszechnych. Po zakończeniu wakacji szczepienia będą mogły być realizowane w trybie mobilnym na terenie placówek oświatowych. Będą je wykonywały podmioty lecznicze prowadzące stacjonarne punkty szczepień.

Więcej informacji w poniższym linku:
http://www.kuratorium.katowice.pl/index.php/kuratorium/aktualnosci/szczepienia-uczniow-w-wieku-12-18-lat-informacje-dla-szkol-i-placowek/

Wygenerowano w sekund: 0.07
2,265,944 unikalnych wizyt