Szkoła Podstawowa w Skrzydlowie

Informacje o Szkole

Adres:
Skrzydlów
ul. Główna 6a
42-270 Kłomnice

telefon:
34 328 -16 -70

e-mail:
zs_skrzydlow @ o2.pl

IOD

Inspektor Ochrony Danych
mgr inż. Zenon Kubat
kontakt:
zkido@onet.pl

RODO Klauzula

Facebook

Gmina

PROJEKT

WYBIERAM SZKOŁĘ

FUNDACJA

Kuratorium Katowice

Deklaracja zgodności strony www

Deklaracja dostępności

Deklaracja o dostępności GUS

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Piernikowy zawrót głowy

Piernikowy zawrót głowy

    23 listopada cała szkoła pachniała piernikami. To Samorząd Uczniowski sprawił wszystkim niespodziankę

i zorganizował kiermasz pierniczków. Wypieki uczniów naszej szkoły- aż w trzech rozmiarach (małe, średnie i duże) - rozeszły się błyskawicznie, zasilając skromny budżet Samorządu Uczniowskiego.

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Kłomnicach

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Kłomnicach

     11 listopada w kościele parafialnym w Kłomnicach odprawiona została msza za Ojczyznę. Nasza szkoła reprezentowana była podczas uroczystości przez poczet sztandarowy. Po uroczystej mszy, w trakcie której padły mądre słowa o Ojczyźnie, o odpowiedzialności, o wierności zasadom, uczestnicy uroczystości przemaszerowali na cmentarz w Kłomnicach.

Apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości

Apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości

„Biało-krwawy,
Krwawo-biały, lniany
Opatrunku, który zwiesz się: sztandar(…)”

     Tymi słowami dnia 8 listopada uczniowie najstarszej klasy rozpoczęli akademię przygotowaną z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

     Data ta w sercu każdego Polaka powinna zajmować miejsce szczególne. To właśnie wtedy, po przeszło wiek trwającej niewoli, Polska powróciła na mapy świata.

     Powinniśmy pamiętać o tych wszystkich, którzy ofiarnie walczyli o wolność, o to, byśmy dziś mogli być Polakami. Dbajmy o naszą Ojczyznę, o naszą mowę, o nasze tradycje. Pamiętajmy, że piękno wspólnej Europy tkwi także w jej różnorodności.

     Tym wszystkim, którzy poświęcali swe siły i życie, byśmy mogli żyć w wolnej, niepodległej Ojczyźnie – dziękujemy.

Dzień Bajki

Dzień Bajki

       Na półkach wiele książek. W pamięci – wiele bajek, fantastycznych postaci. 4 listopada w naszej szkole postanowiliśmy powrócić do magicznej krainy baśni, obchodząc Dzień Bajki. Uczniowie po raz kolejny pokazali, że można na nich liczyć, gdy chodzi o dobrą zabawę. Wielu z nich, niezależnie od wieku, przebrało się za rozmaite baśniowe postacie. Korytarze szkolne zaroiły się czarownicami, krasnoludkami, księżniczkami, sierotkami szukającymi gąsek…

       Gratulujemy wszystkim, którzy włączyli się w obchody Dnia Bajki, wykazując się wielką fantazją i poczuciem humoru.

Projekt "Równy start - szansą na lepsze jutro”

Projekt "Równy start - szansą na lepsze jutro”

      Projekt „RÓWNY START" realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet 9 "Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach", Działania 9.1 „Wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty", Poddziałania 9.1.2 „Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszenie różnic w jakości usług edukacyjnych". Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Jest to projekt systemowy, udział w nim jest bezpłatny.

Konkurs na tytuł gazetki szkolnej

Konkurs na tytuł gazetki szkolnej

W tym roku szkolnym Samorząd Uczniowski postanowił odtworzyć istniejącą kiedyś gazetkę szkolną. W związku z tym ogłaszamy konkurs dla uczniów naszej szkoły na najciekawszy tytuł dla naszej gazetki. Osoba, która przekaże najciekawszy tytuł otrzyma nagrodę. Propozycje tytułów proszę przekazywac do Samorządu Uczniowskiego do 14 listopada 2011r..

Zbiórka zakrętek plastikowych

Zbiórka zakrętek plastikowych

Samorząd Uczniowski informuje, że do 23 grudnia 2011 r. prowadzimy na terenie naszej szkoły zbiórkę plastikowych zakrętek.

Zakrętki zbieramy, aby pomóc w sfinansowaniu turnusu rehabilitacyjnego dla Elwirki Bareła – 6 letniej dziewczynki z terenu naszej gminy, która choruje na Zespół Retta. Jest to schorzenie neurologiczne o podłożu genetycznym. Elwira nie mówi, nie wykonuje celowego ruchu rękoma, chociaż początkowy rozwój manualny przebiegał prawidłowo. W te chwili Elwira porusza się samodzielnie, lecz ze względu na to, iż Zespół Retta jest chorobą postępującą regresywnie, dziecko wymaga stałej opieki specjalistycznej oraz jak najczęstszych wyjazdów rehabilitacyjnych.

Mamy nadzieję, że  chociaż w ten sposób pomożemy Elwirce w dalszej rehabilitacji.

Akcja ta ma charakter konkursowy.  Dla osób, które przyniosą największą ilość plastikowych zakrętek czekają  atrakcyjne narody.

 

Samorząd Uczniowski

wraz z opiekunem

Literackie laury

Literackie laury

Konfrontacje Artystyczne im. Edwarda, Jana, Józefiny Reszków skupiają się wokół twórczości artystycznej jednej z najwybitniejszych polskich rodzin - światowej sławy śpiewaków operowych końca XIX stulecia. Dorobek życiowy artystów, związanych z naszym regionem, do dziś cieszy się wielkim uznaniem. Przypominanie ich światowych karier oraz działań na rzecz lokalnej społeczności jest doniosłym osiągnięciem i powodem do dumy dla tych, którzy cenią kulturę rodzimą.

Październikowe sukcesy sportowe

Październikowe sukcesy sportowe

Miesiąc październik obfitował w wydarzenia sportowe z udziałem naszych uczniów.

Sukces odniosła szkolna reprezentacja dziewcząt gimnazjum w piłce nożnej, która zajęła III miejsce w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej oraz II miejsce w rundzie eliminacyjnej Turnieju "Cola Cola Cup" 2011/2012.

Nauczycielskie Oskary 2011 rozdane

Nauczycielskie Oskary 2011 rozdane

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej Samorząd Uczniowski już po raz dziewiąty przyznał  Nauczycielskie Oskary. Głosowanie, w którym brali udział uczniowie, odbyło się 12 października. Wręczenie certyfikatów potwierdzających uzyskanie tytułów i „Oskarów” miało miejsce podczas uroczystego apelu 14 października.    

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

            Jak co roku, tym razem 30 września, w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego, już po raz drugi z programem „Młodzi Głosują”.

Wygenerowano w sekund: 0.07
2,265,910 unikalnych wizyt