O szkole
Patron
Oferta Szkoły
Hymn Szkoły
Grono Pedagogiczne
Rada Rodziców
Uczniowie
Świetlica
Samorząd Szkolny
Galeria zdjęć i filmów
Dla Ucznia
Dzwonki
Plan Zajęć
Koła Zainteresowań
Organizacje
Wolne Dni
Konkursy
Realizowane projekty
Podręczniki
Egzaminy 8
Doradztwo zawodowe
Rekrutacja
<>
Rekrutacja do oddziału przedszkolnego i klasy I SP (dokumenty)
Wizja Szkoły
Misja
Dla Rodzica
Informacje o Szkole
Skrzydlów
ul. Główna 6a
42-270 Kłomnice
telefon:
34 328 -16 -70
e-mail:
zs_skrzydlow @ o2.pl
IOD
mgr inż. Zenon Kubat
kontakt:
zkido@onet.pl
RODO Klauzula
Gmina
PROJEKT
WYBIERAM SZKOŁĘ
FUNDACJA
Kuratorium Katowice
Deklaracja zgodności strony www
Deklaracja dostępności
Deklaracja o dostępności GUS
Logowanie
DZIEŃ PATRONA
UWAGA!!!
8 stycznia 2016 r. obchodzimy Dzień Patrona
Tym razem będziemy świętować pod hasłem: „Śladami Kornela”
Prosimy uczniów o przygotowanie na 8 stycznia strojów, które pozwolą na wcielenie się w bohaterów książek Kornela Makuszyńskiego
W programie obchodów:
- inscenizacja „Pan Kornel i awantura w raju”
- sportowa Korneliada
- wystawa portretów pisarza wykonanych przez uczniów oraz książek patrona
- prezentacja plakatów „Mapa miejsc Kornela”
- wystawa rzeźb, figurek Koziołka Matołka.
DLA UŁATWIENIA ZADANIA SKORZYSTAJCIE Z WYKAZU POSTACI Z KSIĄŻEK NASZEGO PATRONA umieszczonych poniżej:
BIBLIOTEKA SZKOLNA ZAPRASZA
Pod koniec grudnia 2015 roku zbiory biblioteki szkolnej wzbogaciły się o nowe pozycje książkowe zakupione dzięki udziałowi w rządowym programie na rzecz wspierania czytelnictwa „Książki naszych marzeń”. Szkoła przystąpiła do programu za pośrednictwem organu prowadzącego. Otrzymaliśmy dotację na zakup książek na kwotę 1625,00 zł, przy czym wkład własny Gminy Kłomnice wyniósł 325,00 zł.
Zakupiono 92 pozycje książkowe, które obejmują zarówno nowości wydawnicze, bestsellery literatury dla dzieci i młodzieży, jak również pozycje z literatury klasycznej. Zakupy zostały poprzedzone sondą czytelniczą przeprowadzoną wśród uczniów. Stworzyli oni listy książek, które uznali za ciekawe i chcieliby przeczytać. Dzięki otrzymaniu dotacji, mogliśmy spełnić te życzenia. Oferta biblioteczna poszerzyła się m.in. o pięknie wydane baśnie, opowieści dla najmłodszych z serii: „Troskliwe misie”, „Królewna Lenka”, „Zaopiekuj się mną”, „Czytam sobie”, „Świat Maksa”. Zyskaliśmy nowe tytuły książek G. Kasdepke, kolejne części „Koszmarnego Karolka” F. Simon, „Magicznego drzewa” A. Maleszki, „Harrego Pottera” J. Rowling, „Opowieści z Narnii” C. Lewisa. Wśród nowości są także nowe serie: „Flawia de Luce”, „Kroniki Archeo”, „Wybrani”, „Rywalki”, „Niezgodna”, „Igrzyska śmierci”, „Więzień Labiryntu” i wiele innych.
Jasełka
22 grudnia - tuż przed świętami Bożego Narodzenia, nauczyciele i uczniowie naszej szkoły spotkali się na sali gimnastycznej, aby w świątecznej atmosferze złożyć sobie życzenia i obejrzeć Jasełka. Przedstawienie przygotowała pani Elżbieta Łągiewka z uczniami kl. IV i V, którzy wiernie odtworzyli wydarzenia z Betlejem o narodzeniu Jezusa. Obsada była tradycyjna: Maryja, Józef, królowie, pasterze i aniołki. Całości dopełniła wspaniała dekoracja przygotowana przez panią Zofię Magierę. Jasełka pozwoliły poczuć rodzinną atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, by rozpocząć wspólne świętowanie Narodzin Jezusa. Uroczystość uświetnił również chór szkolny pod kierunkiem pani Sylvii Baszyńskiej. Pani dyrektor Olga Gonera podziękowała młodym artystom oraz ich opiekunom za przygotowanie wyjątkowych jasełek, a także złożyła świąteczne życzenia uczniom, ich rodzicom, nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły.
DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA I PIERWSZAKA 2015
Tradycją naszej szkoły są coroczne obchody Dnia Przedszkolaka i Pierwszaka organizowane przy współudziale fundacji „Pomóżmy Dzieciom Poznać Świat”. Pragniemy w ten sposób uhonorować najmłodszych uczniów i podkreślić, że są ważną częścią społeczności szkolnej.
W tym roku uroczystość odbyła się 11 grudnia. W pięknie udekorowanej sali gimnastycznej spotkali się uczniowie, rodzice, dziadkowie oraz zaproszeni goście, aby obejrzeć program przygotowany specjalnie na tę okoliczność. Gościem honorowym była poseł na Sejm Rzeczypospolitej, do niedawna dyrektor naszej szkoły, pani Lidia Burzyńska. Gminę Kłomnice reprezentował radny Marek Szymczak. Obecna była także sołtys Skrzydlowa Olga Skibińska. Wszystkich zgromadzonych serdecznie powitała pełniąca obowiązki dyrektor szkoły pani Olga Gonera. Głos zabrała także pani poseł. Dziękując za zaproszenie, przypomniała minione obchody Dnia Przedszkolaka i Pierwszaka, które przeżywała jako dyrektor szkoły. W tym roku, uczestnicząc w nich w charakterze gościa, złożyła maluchom płynące z serca życzenia radości, szczęścia i sukcesów.
Debata STOP DOPALACZOM
W dniu 30 listopada wśród uczniów gimnazjum odbyła się debata pod tytułem „Stop dopalaczom!”. Debata przeprowadzona była na styl oksfordzki tzn. po trzech uczniów występowało w roli obrońcy dopalaczy i jako oskarżyciele. Każdy uczeń po kolei wygłaszał swoje tezy do szerszej publiczności, której zadaniem po usłyszeniu wszystkich tez za i przeciw musiała opowiedzieć się po której stronie stoi. Debata cieszyła się dużym powodzeniem oraz zaangażowaniem ze strony uczniów. W większości uczniowie ustanowili, iż jednak dopalacze kradną człowiekowi życie i nie warto po nie sięgać.
MULTIMEDIALNY KONKURS Cudze chwalicie, swego nie znacie
Zespół Szkół im. gen. Władysława Andersa w Częstochowie ul. Targowa 29 ma zaszczyt zaprosić uczniów szkół gimnazjalnych powiatu częstochowskiego, kłobuckiego, lublinieckiego i myszkowskiego do udziału w II Powiatowym Konkursie geograficzno - historycznym na prezentację multimedialną "Cudze chwalicie, swego nie znacie..." pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Częstochowy i Dyrektora Delegatury Kuratorium Oświaty w Częstochowie.
Celem konkursu jest popularyzacja najciekawszych miejsc i obiektów promujących Częstochowę i region częstochowski oraz kształtowanie postawy identyfikacji z miejscem zamieszkania i poczucia przynależności do środowiska lokalnego.
Zadaniem uczestników będzie przygotowanie i przesłanie prezentacji multimedialnej o Częstochowie i regionie częstochowskim. Jeden uczestnik może nadesłać jedną pracę o maksymalnej objętości do 50 MB.
Termin nadsyłania prac konkursowych upływa 14 grudnia 2015 r.
Szczegółowe informacje o konkursie znajdują się w regulaminie (załączniki).
ODWIEDZINY CYRKU
23 listopada 2015 r. (poniedziałek) zawitał do naszej szkoły cyrk. W programie oprócz żonglerki, akrobacji i iluzji wystąpił też wesoły klown, który zapewnił uczestnikom pokazu doskonałą zabawę. Dodatkową atrakcją była możliwość udziału uczniów w popisowych numerach artystów. Mogli oni wypróbować jazdy na mini rowerku, dotknąć kilku metrowego węża oraz uczestniczyć w sztuczkach iluzjonisty. Śmiechu było co niemiara. Na zakończenie można było zakupić kolorowe baloniki a także inne cyrkowe rekwizyty. Występ bardzo podobał się dzieciom, gdyż zapewnił im solidną dawkę humoru i rozrywki.
DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA
WARSZTATY TEATRALNE
APEL Z OKAZJI NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI
11 listopada to dla Polaków data szczególna. Tego dnia obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości.
W tym roku postanowiliśmy uczcić je w szkole inaczej niż zwykle.
10 listopada wszyscy uczniowie spotkali się na sali gimnastycznej, by po części oficjalnej przedstawić efekty realizacji projektów międzyklasowych. Przedszkolaki i uczniowie klas młodszych, zaopatrzeni w biało-czerwone chorągiewki i kotyliony, przedstawili wierszyki i piosenki o charakterze patriotycznym. Uczniowie klasy IV i V zaprezentowali swoje plakaty na temat „ Polska moja ojczyzna” oraz „Wielcy Polacy”, a klasa szósta kalendarium wydarzeń związanych z odzyskaniem przez Polskę niepodległości.
Gimnazjaliści urządzili wystawy: „Droga do niepodległości” oraz „Ojczyzna w twórczości poetów i pisarzy”. Pokazali także prezentację multimedialną nawiązującą do lat zaborów, powstań narodowych, okresu I wojny światowej i okoliczności, w których Polska odzyskała niepodległość. Spotkanie uświetnili swoimi występami soliści, prezentując pieśni i piosenki patriotyczne.
Taka forma obchodów Święta Niepodległości dała szansę uczniom na aktywną realizację oraz prezentację zadań. Dzięki wspólnemu projektowi wszyscy mogli się poczuć współorganizatorami tego wydarzenia.
PODSUMOWANIE OBCHODÓW MIĘDZYNARODOWEGO MIESIĄCA BIBLIOTEK SZKOLNYCH
W tym roku świętowaliśmy pod hasłem „Biblioteki szkolne rządzą”.
Od początku października odbywały się akcje i konkursy, w których mogli wziąć udział wszyscy uczniowie.
Z dużym zainteresowaniem spotkała się akcja uwalniania książek, czyli szkolny bookcrossing. Książki ofiarowane na ten cel przez uczniów i nauczycieli zostały wyeksponowane na obu korytarzach. Uczniowie chętnie je oglądali i czytali podczas przerw, a także zabierali do domu.
Przez cały miesiąc trwał konkurs na „klasę miesiąca”. Zwyciężyli w nim uczniowie klasy II szkoły podstawowej, którzy wypożyczyli 60 książek, co daje 5,5 książki na czytelnika. Miejsce drugie zajęły uczennice klasy III szkoły podstawowej z wynikiem 4,5 książki na czytelniczkę, a trzecie uczniowie klasy VI z wynikiem 3,1 książki. Zdecydowanie niższe wyniki czytelnictwa odnotowano wśród uczniów gimnazjum.
Uczniowie klasy VI oraz gimnazjaliści włączyli się w akcję „Czytamy przedszkolakom i pierwszakom”. Maluchy chętnie słuchały baśni, opowiadań i wierszy czytanych z podziałem na role przez starszych kolegów i koleżanki.
Ponad 40 prac uczniów z klas IV – VI wpłynęło na konkurs „Mój pomysł na zakładkę do książki”. Ich wystawa została zorganizowana w bibliotece. Niektóre pomysły były naprawdę oryginalne. Ponieważ trudno było wyłonić najlepsze, autorzy najciekawszych zakładek zostali uhonorowani wyróżnieniami w postaci dodatkowych punktów z zachowania. Mniej prac wykonali uczniowie w konkursie plastycznym na plakat promujący czytelnictwo. Wszystkie zostały wyeksponowane w bibliotece.