O szkole
Patron
Oferta Szkoły
Hymn Szkoły
Grono Pedagogiczne
Rada Rodziców
Uczniowie
Świetlica
Samorząd Szkolny
Galeria zdjęć i filmów
Dla Ucznia
Dzwonki
Plan Zajęć
Koła Zainteresowań
Organizacje
Wolne Dni
Konkursy
Realizowane projekty
Podręczniki
Egzaminy 8
Doradztwo zawodowe
Rekrutacja
<>
Rekrutacja do oddziału przedszkolnego i klasy I SP (dokumenty)
Wizja Szkoły
Misja
Dla Rodzica
Informacje o Szkole
Skrzydlów
ul. Główna 6a
42-270 Kłomnice
telefon:
34 328 -16 -70
e-mail:
zs_skrzydlow @ o2.pl
IOD
mgr inż. Zenon Kubat
kontakt:
zkido@onet.pl
RODO Klauzula
Gmina
PROJEKT
WYBIERAM SZKOŁĘ
FUNDACJA
Kuratorium Katowice
Deklaracja zgodności strony www
Deklaracja dostępności
Deklaracja o dostępności GUS
Logowanie
SUKCES MATEMATYCZNY
14 marca 2017 roku w Zespole Szkół im. B. Prusa w Garnku odbył się IV Powiatowy Konkurs "Kwadrans matematyczny" dla uczniów klas VI. Konkurs miał formę pisemnego testu, który składał się z 20 zadań zamkniętych i 4 zadań otwartych. Naszą szkołę w konkursie reprezentowało dwoje uczniów: Zuzanna Juchnik oraz Łukasz Małolepszy pod opieką p. Patrycji Burzyńskiej. Udział w konkursie przyniósł naszej szóstoklasistce Zuzannie II miejsce.
|
|
REKRUTACJA DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO I KLASY PIERWSZEJ
Rodzice ubiegający się o przyjęcie dziecka
do ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO LUB KLASY I z możliwością klas integracyjnych
w Zespole Szkół im. K. Makuszyńskiego w Skrzydlowie
w roku szkolnym 2017/2018
powinni zgłosić się do dyrektora szkoły w dniach:
- Oddział Przedszkolny - 01.03.2017r. -31.03.2017r.
- Klasa I - 01.03.2015r.- 31.03.2017r.
w godzinach pracy dyrektora od 8.00- 15.00 w celu złożenia wniosku.
XXIV Ogólnopolski Młodzieżowy Konkurs Krajoznawczy MOJA OJCOWIZNA 2017
Organizatorem konkursu jest Oddział Regionalny PTTK w Częstochowie oraz Szkoła Podstawowa nr 31 z Oddziałami Integracyjnymi w Częstochowie
1. Podstawą udziału w konkursie jest samodzielne przygotowanie pracy konkursowej, w oparciu o własną dokumentację krajoznawczo-turystyczną. Praca konkursowa jest rodzajem opracowania krajoznawczego, w którym autor lub autorzy opisują w ciekawy sposób np.: obiekty krajoznawcze, tradycje kulturowe, wydarzenia historyczne, wzbogacając opis własnymi zdjęciami, rysunkami, wywiadami lub innym materiałem dokumentacyjnym.
2. Przykładowy zakres tematyczny prac:
a/. Mój dom rodzinny, moja miejscowość, jej położenie, krajobraz i stan środowiska,
b/. Dzieje mojej rodziny, tradycje i zwyczaje,
c/. Historia mojej Ojcowizny, obiekty zabytkowe, miejsca pamięci,
d/. Ludzie mojej miejscowości zasłużeni dla regionu i kraju.
e/. Moje najciekawsze ścieżki krajoznawczo – turystyczne,
f/. Moja szkoła, historia i tradycje SKKT-PTTK w mojej szkole,
g/. Moja Ojcowizna – jej miejsce w Polsce i Europie,
h/. Losy moich bliskich i rodaków poza granicami kraju.
i/. aktualne wydarzenia, rocznice i jubileusze.
3. Konkurs rozgrywany jest w kategorii indywidualnej i zespołowej oraz multimedialnej w następujących typach szkół: szkołach podstawowych, gimnazjach oraz szkołach ponadgimnazjalnych (licea ogólnokształcące i szkoły zawodowe). W kategorii zespołowej mogą brać udział grupy składające się z 2-4 osób.
4. Prace konkursowe we wszystkich kategoriach należy składać w terminie do 20 lutego 2017 r. godz. 18.00 do biura Regionalnego Oddziału PTTK al. NMP 39/41 w godz. 1300 – 1800 (poniedziałek do piątku) tel. 0-34 324 21 20
Więcej informacji w regulaminie (regulamin)
FERIE W GMINIE KŁOMNICE
Światowy Dzień AIDS
Światowy Dzień AIDS to święto obchodzone corocznie 1 grudnia od 1988 roku z inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia. Celem jego obchodów jest zwrócenie uwagi na problem, jaki stanowi zagrożenie wirusem HIV oraz solidaryzowanie się z ludźmi dotkniętymi AIDS. Jest to bardzo ważna data, która integruje wiele działań związanych z profilaktyką HIV/AIDS podejmowanych na całym świecie.
W ramach obchodów Światowego Dnia AIDS Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Częstochowie zorganizowała Miejsko – Powiatowy Konkurs Wiedzy o HIV/AIDS. W konkursie tym naszą Gminę reprezentowali uczniowie naszej szkoły, którzy 15 listopada 2016 roku w VII Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Częstochowie rozwiązywali test z zakresu tematyki związanej z AIDS. Do konkursu przystąpiło 35 osób ze szkół z terenu miasta Częstochowy oraz powiatu częstochowskiego.
DZIEŃ BABCI I DZIADKA 2017
Program SKRZYDŁA
Program Skrzydła służy wzmocnieniu więzi i solidarności społecznej oraz walki
z wykluczeniem społecznym dzieci i młodzieży.
Nasza szkoła wspólnie z Caritas Archidiecezji Częstochowskiej od stycznia do czerwca 2017 r. bierze udział w programie Skrzydła.
Na podstawie wniosku złożonego przez Fundację ”Pomóżmy Dzieciom Poznać Świat” programem "Skrzydła” zostało objętych 2 uczniów naszej szkoły.
Program „Skrzydła” prowadzony przez Caritas w Polsce, służy wsparciu dzieci i młodzieży - uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i licealnych, których edukacja jest zagrożona przez szczególnie trudną sytuację materialną oraz tych, którzy znaleźli się w wyjątkowo trudnej sytuacji losowej. Jego celem jest zwiększenie szans edukacyjnych dla najuboższych uczniów poprzez objęcie ich kompleksową opieką.
Więcej informacji znajduje się na stronie
Caritas Archidiecezji Częstochowskiej www.caritas.czest.pl/program-skrzydla/
oraz na stronie poświęconej programowi www.skrzydla-akcjecaritas.com/#!properties/ctzx
II Powiatowy Turniej Szachowy
„ Szach – mat!”
19 grudnia 2016 roku do Zespołu Szkół im. K. Makuszyńskiegow Skrzydlowieprzybyli uczniowie z Kruszyny, Widzowa, Lgoty Małej, Mstowa i Rędzin na II Powiatowy Turniej Szachowy. Przeprowadzono go
w ramach projektu „Wspólnie, zdrowo, bezalkoholowo” realizowanego przez Fundację „Pomóżmy Dzieciom Poznać Świat” w Skrzydlowie, z funduszy Urzędu Gminy
w Kłomnicach, w ramach zadania publicznego„Wsparcie realizacji zadania publicznego w zakresie przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym w sołectwach gminy
Kłomnice w roku 2016”.
Szachy to gra wymagająca logicznego myślenia i umiejętności koncentracji, którą uczniowie podczas gry „szlifują”. Widoczna jest coraz większa popularność tej dyscypliny sportowej wśróddzieci i młodzieży Jest to dla nich, oprócz przyjemności konkurowania, nauka matematyki w praktyce.
DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA I PIERWSZAKA W SKYRZYDLOWIE
„Każdy przedszkolak dobrze wie,
że kiedy grudzień zbliża się,
od malucha aż do starszaka,
wszyscy świętują
Dzień Przedszkolaka i Pierwszaka”.
W piątek 16 grudnia 2016 r. w Zespole Szkół w Skrzydlowie jak co roku odbył się Dzień Przedszkolaka i Pierwszaka. Święto to na stałe wpisało się w kalendarz ważnych świąt obchodzonych w naszej szkole. To ważny dzień, który dla dzieci jest okazją do świętowania, zabawy i radości z bycia Przedszkolakiem i Pierwszakiem. W pięknie udekorowanej sali gimnastycznej, która przypominała krainę lodu spotkali się uczniowie, rodzice, dziadkowie oraz zaproszeni goście. W tym pięknym dniu zaszczycili nas swoją obecnością: p. Sylwia Zasępa asystent Poseł na Sejm RP p. Lidii Burzyńskiej, gminę Kłomnice reprezentowali skarbnik p. Ewa Dąbrowska i radny p. Marek Szymczak. Obecna była także sołtys Skrzydlowa Olga Skibińska oraz sołtys Adamowa Małgorzata Ociepa. Miło nam było również gościć zastępcę dyrektora Miejskiego Przedszkolna Integracyjnego nr 43 w Częstochowie. Wszystkich zgromadzonych serdecznie powitała dyrektor szkoły pani Olga Gonera.
Z PAMIĘTNIKA SKRZYDLOWSKIEJ mPotęgi
W okresie od września do grudnia uczniowie Szkoły Podstawowej w Skrzydlowie brali aktywny udział w projekcie matematyczno - kulinarnym "Matematyka w kuchni ukryta". Nasze działania prowadzone były w ramach III edycji Programu "mPotęga" finansowanego przez mBank.
Podczas trwania projektu zadaniem uczniów było odkrywanie matematyki w kuchennych czynnościach. Zaproponowana forma nauki miała za zadanie przekroczenie granic pomiędzy papierowymi, nudnymi zadaniami, a praktycznym działaniem uczniów w realnym świecie. Prowadzenie zajęć w znanym uczniom środowisku jakim jest kuchnia, miało uświadomić dzieciom jak często mają bezpośredni kontakt z matematyką, mimo, że nie są świadomi jej obecności.
Na początku uczniowie zmierzyli się z testem sprawdzającym ich poziom umiejętności matematycznych (w praktycznym działaniu). Każdy uczestnik musiał zmierzyć się z "wirtualnym" przepisem na ciasto, dokonać zakupów do jego wykonania, przeliczyć odpowiednie ilości i proporcje składników oraz umieć zaplanować i przygotować przyjęcie dla grupy rówieśników.
Pierwsze wrześniowe zajęcia rozpoczęliśmy pod hasłem "Galaretkowy zawrót głowy".
Z pamiętnika skrzydlowskiego ucznia ... . Środa.
Dzisiaj bawiliśmy się galaretkami. Miałam zestaw z trzech smaków: leśny, malinowy i pomarańczowy. Pachniało na całej świetlicy. Pani podała nam dokładny przepis na galaretkowe kubeczki. Łatwo powiedzieć
- Odmierz 150 ml wody….., a tak naprawdę to ile to jest?
Konkurs Cudze chwalicie swego nie znacie
Organizatorem konkursu na prezentację multimedialną „Cudze chwalicie, swego nie znacie..." jest Zespół Szkół im. gen. Władysława Andersa w Częstochowie.
Konkurs adresowany jest do uczniów wszystkich klas gimnazjalnych.
Cele konkursu:
- Rozwijanie zainteresowań przestrzenią geograficzną i historią własnego regionu.
- Popularyzacja najciekawszych miejsc i obiektów promujących Częstochowę i region częstochowski.
- Prezentacja Częstochowy i regionu częstochowskiego w formie dokumentacji, jej gromadzenie i archiwizowanie.
- Kształtowanie postawy identyfikacji z miejscem zamieszkania, poczucia przynależności do środowiska lokalnego, postawy przywiązania do tradycji.
- Wdrażanie do samokształcenia i korzystania ze współczesnych źródeł informacji.
Warunki uczestnictwa:
- W konkursie mogą brać udział uczniowie gimnazjów.
- Każdy uczestnik konkursu może zgłosić jedną pracę, której tematem powinny być ciekawe miejsca, obiekty i zabytki Częstochowy i regionu.