Szkoła Podstawowa w Skrzydlowie

Informacje o Szkole

Adres:
Skrzydlów
ul. Główna 6a
42-270 Kłomnice

telefon:
34 328 -16 -70

e-mail:
zs_skrzydlow @ o2.pl

IOD

Inspektor Ochrony Danych
mgr inż. Zenon Kubat
kontakt:
zkido@onet.pl

RODO Klauzula

Facebook

Gmina

PROJEKT

WYBIERAM SZKOŁĘ

FUNDACJA

Kuratorium Katowice

Deklaracja zgodności strony www

Deklaracja dostępności

Deklaracja o dostępności GUS

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Dzień otwarty Szkoły

Dzień otwarty Szkoły

      10 grudnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka oraz Dzień Ochrony Praw Dziecka. W naszej szkole był to także dzień otwarty dla rodziców uczniów klasy IV. Od rana mogli oni uczestniczyć w charakterze obserwatorów w zajęciach dydaktycznych uczniów oraz obejrzeć apel w wykonaniu czwartoklasistów poświęcony prawom dziecka. Punktem kulminacyjnym tego dnia było spotkanie integracyjne uczniów i rodziców prowadzone przez wychowawcę p. A. Błaszczyk. Jego celem była wspólna zabawa oraz dyskusja na temat przestrzegania praw dziecka poprzedzona pracą w grupach mieszanych złożonych z rodziców i uczniów. W trakcie spotkania uczestnicy obejrzeli również prezentację multimedialną „Razem dla praw dziecka”. Zwieńczeniem zajęć był wspólny poczęstunek przygotowany samodzielnie przez dzieci.

Mikołajkowy prezent

Mikołajkowy prezent

     Pomimo zimowej aury wycieczka 07.12. 2012 r. przedszkolaków i klas I-III odbyła się zgodnie z planem. Tym razem dzieci MOK w Radomsku oglądały spektakl pt.: „Piotruś Pan i piraci” w wykonaniu aktorów sceny wrocławskiej. Piękne kostiumy, bogata scenografia, efekty dźwiękowe i dymne oraz niezwykły kontakt aktorów z publicznością zrobiły na dzieciach duże wrażenie i wywołały wiele emocji.

   Po spektaklu dzieci wzięły udział w warsztatach teatralnych. Odgrywały scenki dramowe, bawiły się w kalambury i a nawet mogły przymierzyć kostiumy. Aktorzy opowiadali o swojej pracy i rodzajach teatru. Wszyscy aktywnie i chętnie uczestniczyli w zajęciach.

Rusza II edycja konkursu MAM 6 LAT organizowanego przez MEN

Rusza II edycja konkursu MAM 6 LAT organizowanego przez MEN

W 90 procentach polskich szkół są już sześciolatki. Badania i analizy pokazują, że dzieci w tym wieku bardzo dobrze sobie radzą, osiągając w szkole wyniki czasami lepsze, niż ich siedmioletni koledzy. By upowszechniać dobre praktyki szkół, w których uczą się sześciolatki, a także przedszkoli, które skutecznie - również dzięki współpracy z rodzicami - przygotowują dzieci do wcześniejszego rozpoczęcia nauki,  Minister Edukacji Narodowej Krystyna Szumilas ogłosiła 21 listopada 2012 roku II edycję konkursu „Mam 6 lat". Konkurs skierowany jest  do rad rodziców w szkołach i przedszkolach oraz do dzieci.

 - Wcześniejsza nauka w szkole, wbrew pojawiającym się niekiedy obiegowym opiniom nie oznacza odbierania dziecku dzieciństwa. To raczej wykorzystanie jego potencjału i stworzenie mu optymalnych warunków rozwoju. Szkoła daje dzieciom sześcioletnim więcej okazji do poznawania ciekawych obszarów wiedzy, opanowania nowych umiejętności oraz kontaktu z innymi dziećmi i dorosłymi. Nauka w środowisku szkolnym pozwala na budowanie poczucia własnej wartości i dalszy rozwój samodzielności - mówi minister edukacji Krystyna Szumilas.

- Nadchodzący rok szkolny jest ostatnim, w którym rodzice mogą podjąć decyzję o rozpoczęciu przez ich sześcioletnie dziecko nauki w I klasie. Od września 2014 roku, do pierwszej klasy szkoły podstawowej pójdą już wszystkie dzieci sześcioletnie oraz te dzieci siedmioletnie, które nie rozpoczęły nauki w szkole w wieku sześciu lat. Zależy mi na dostarczeniu rodzicom wszelkich informacji, które pomogą im w podjęciu decyzji - dodaje pani Minister.

Organizowany już po raz drugi konkurs „Mam 6 lat" ma na celu wyłonienie i wypromowanie najciekawszych  działań wspierających adaptację dzieci sześcioletnich do edukacji szkolnej.

Materiały dotyczące podstawowych kierunków polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2012-2013

Materiały dotyczące podstawowych kierunków polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2012-2013


Szanowni Państwo,
w związku z ustalonymi przez Ministra Edukacji Narodowej Podstawowymi kierunkami polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2012/2013, na stronie internetowej MEN, w zakładce ‘Kształcenie i Kadra – nadzór pedagogiczny’, znajdują się materiały adresowane do dyrektorów szkół i placówek, kadry pedagogicznej, rodziców oraz organów prowadzących. Udostępnione materiały umożliwią zapoznanie się z zagadnieniami i propozycjami rozwiązań w zakresie edukacji w szkołach i placówkach.

W opracowanych materiałach znajdują się informacje z zakresu m.in.:

  • wspierania rozwoju dziecka młodszego, w tym dziecka sześcioletniego;
  • realizowania podstawy programowej wychowania przedszkolnego i kształcenia ogólnego;
  • treści związanych z analizą gotowości dziecka do podjęcia nauki w szkole;
  • pomocy nauczycielom i rodzicom w realizacji działań profilaktycznych i wychowawczych;
  • propozycji programów i poradników, które pomogą w rozpoznaniu przyczyn problemowych zachowań uczniów i poszukiwaniu skutecznych form oddziaływań wychowawczych;
  • zmian programowych i organizacyjnych w kształceniu ogólnym i zawodowym w szkołach ponadgimnazjalnych od roku szkolnego 2012/2013.

Konkurs plastyczny ŻYCZLIWOŚĆ ZAMIAST PRZEMOCY

Konkurs plastyczny ŻYCZLIWOŚĆ ZAMIAST PRZEMOCY

      To hasło konkursu plastycznego dla szkół podstawowych z terenu naszej gminy, który odbył się 6 grudnia 2012 r. w Zespole Szkół w Kłomnicach.  Problematyka dotyczyła zagrożeń wynikających z agresji i przemocy. Wzięły w nim udział także cztery uczennice z naszej szkoły: Wanessa Gebel z klasy IV, Aleksandra Dziubek i Monika Zgrzebna z klasy V oraz Natalia Grabczak z klasy VI. Zadaniem uczestników było wykonanie samodzielnej pracy plastycznej związanej z hasłem przewodnim.

ZAPALMY ŚWIATŁO WOLNOŚCI

ZAPALMY ŚWIATŁO WOLNOŚCI

We wcześniejszych latach XX wieku za sprawą panoszącego się zła pojawiła się groźba, że światła całego świata zgasną. Niech płomień milionów świec [...] będzie świadectwem, że światła wolności nie uda się zgasić.

                                                                                                 Ronald Reagan

Ponad 30 lat temu cały kraj znieruchomiał na wieść o wprowadzeniu w Polsce stanu wojennego. W codzienności Polaków brutalnie wkroczyła historia: czołgi na ulicach, godzina milicyjna, internowania, krwawe pacyfikacje strajków. W kolejną rocznicę 13 grudnia przypominamy gest prezydenta USA Ronalda Reagana, który w bożonarodzeniowym orędziu 1981 roku zaapelował do Amerykanów o symboliczne wyrażenie jedności z ofiarami komunistycznego reżimu w Polsce. Świece zapalone w milionach amerykańskich domów miały być znakiem protestu przeciw dławieniu wolności i praw człowieka.

13 grudnia 2012 roku o 19.30 postawmy w oknach naszych domów Światło Wolności lub zapalmy je wirtualnie za wszystkich tych, którzy 30 lat temu cierpieli i ginęli w wyniku represji reżimu generała Jaruzelskiego. Pokażmy nasze przywiązanie do idei wolności, demokracji i prawdy niezależnie od czasu i warunków politycznych.

Święto Pluszowego Misia

Święto Pluszowego Misia

Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia w dniach od 23 do 29 listopada w bibliotece szkolnej można było podziwiać czwartą już wystawę pluszowych misiów przyniesionych przez uczniów.

Robiła ona wrażenie na każdym z odwiedzających w tych dniach bibliotekę, ponieważ w tym roku udało się nam zgromadzić rekordową liczbę 101 prześlicznych pluszaków. Tej imponującej kolekcji towarzyszyła wystawa kolorowanek wykonanych przez uczniów, które przedstawiały oczywiście misie. Śmiało można powiedzieć, że w tych dniach bibliotekę można by było przemianować na „Misiolandię”.

Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tegorocznej wystawy. Zapraszam do obejrzenia zdjęć w galerii.

Recytatorskie sukcesy naszych uczniów

Recytatorskie sukcesy naszych uczniów

30 listopada 2012 roku w sali GOK-u w Kłomnicach odbyła się  XXIII edycja Gminnego Konkursu Sztuki Recytatorskiej. Naszą szkołę reprezentowało 7 uczestników, którzy spisali się bardzo dobrze. W kategorii klas młodszych  szkoły podstawowej wyróżnienia zdobyli: Justyna Burzyńska z klasy II oraz Jakub Szymczak z klasy III. W kategorii klas IV – VI  wyróżnienie uzyskał  Dawid Ociepa z klasy V, natomiast w grupie gimnazjalnej III miejsce wywalczyła Paulina Pluta z klasy I.

Serdecznie gratulujemy, tym bardziej, że konkurencja była silna, a w zmaganiach konkursowych  we wszystkich kategoriach brało udział aż 70 uczestników.

Gminny Konkurs Plastyczny ŻYCZLIWOŚĆ ZAMIAST PRZEMOCY!

Gminny Konkurs Plastyczny  ŻYCZLIWOŚĆ ZAMIAST PRZEMOCY!

Konkurs dotyczy problematyki związanej z zagrożeniami wynikającymi

z agresji i przemocy. Ma służyć przeciwdziałaniu tym zagrożeniom.

 

Cel główny konkursu:

Zainicjowanie refleksji dzieci na temat przemocy i nadanie im formy artystycznej.

Cele szczegółowe

1. Przyczynienie się do obniżenia zachowań antyspołecznych oraz kształtowania w dzieciach postaw nacechowanych empatią.

2. Wskazanie:

- preferowanych sposobów reagowania na akty przemocy, w tym samooobrony przed przemocą fizyczną, słowną czy izolowaniem;

- możliwości korzystania z pomocy dorosłych;

- roli nauczycieli i rodziców w kształtowaniu ról ofiar, sprawców i obserwatorów

przemocy;

3. Wyrobienie wśród dzieci zasad budowania pozytywnego kontaktu i dobrych relacji

koleżeńskich.

4. Uwrażliwienie nauczycieli i rodziców na problem przemocy.

 

Organizator: Nauczyciele Zespołu Szkół w Kłomnicach: B.Wyrwał, A. Łapeta

Patronat :Pełnomocnik Wójta Gminy ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych-

Pani Róża Wiewióra

XVI Rajd Parasolowy w Witkowicach

XVI Rajd Parasolowy w Witkowicach

24 listopada 2012r. nasze koło turystyczno - regionalne "Wędrowniczek" po raz kolejny współorganizowało XVI Rajd Parasolowy organizowany  przez Szkolne Koło Krajoznawczo-Turystyczne działające w Zespole Szkół im. Jana Kochanowskiego w Witkowicach . Grupa sympatyków aktywnego wypoczynku wyruszyła na spacer po Gminie Kłomnice, tym razem na trasie Pacierzów - Rzeki Wielkie - Chmielarze - Garnek pod przewodnictwem opiekuna naszego koła p. Patrycji Burzyńskiej oraz p. Elżbiety Łągiewki.  Parasol - znak rozpoznawczy rajdu- okazał się zbędny, gdyż pogoda sprzyjała pieszej wędrówce. Na mecie rajdu w Witkowicach, uczestnicy wzięli udział w licznych konkursach sprawnościowych i plastycznych. Julia Boral, z klasy V zdobyła wyróżnienie w konkursie plastycznym pt. "Parasol w krainie baśni", a Eryk Kustal i Michał Chojnacki zajęli I miejsce w konkursie  "Tańca z parasolem".

Dzień pełen wrażeń

     W ramach realizacji podstawy programowej uczniowie klas I-III i przedszkolaki z naszej szkoły w poniedziałkowe przedpołudnie, 26.11.2012 r., pod opieką nauczycieli wybrały się na wycieczkę do Miejskiego Ośrodka Kultury i Muzeum Regionalnego w Radomsku.    
       Dzieci w MOK mogły zobaczyć kulisy teatru oraz wystawę fotografii i uczestniczyć w rozdaniu nagród w ramach konkursu „Wakacje w oczach dziecka”. Następnie dzieci zostały zaproszone na projekcję filmu „Stefan Malutki”.

      Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Muzeum Regionalnego, gdzie dzieci dowiedziały się, jak wyglądała wiejska chata w dawnych czasach i co się w niej znajdowało. Dużym zaskoczeniem było odkrycie eksponatów z naszej okolicy.

Wygenerowano w sekund: 0.16
2,539,393 unikalnych wizyt