O szkole
Patron
Oferta Szkoły
Hymn Szkoły
Grono Pedagogiczne
Rada Rodziców
Uczniowie
Świetlica
Samorząd Szkolny
Galeria zdjęć i filmów
Dla Ucznia
Dzwonki
Plan Zajęć
Koła Zainteresowań
Organizacje
Wolne Dni
Konkursy
Realizowane projekty
Podręczniki
Egzaminy 8
Doradztwo zawodowe
Rekrutacja
<>
Rekrutacja do oddziału przedszkolnego i klasy I SP (dokumenty)
Wizja Szkoły
Misja
Dla Rodzica
Informacje o Szkole
Skrzydlów
ul. Główna 6a
42-270 Kłomnice
telefon:
34 328 -16 -70
e-mail:
zs_skrzydlow @ o2.pl
IOD
mgr inż. Zenon Kubat
kontakt:
zkido@onet.pl
RODO Klauzula
Gmina
PROJEKT
WYBIERAM SZKOŁĘ
FUNDACJA
Kuratorium Katowice
Deklaracja zgodności strony www
Deklaracja dostępności
Deklaracja o dostępności GUS
Logowanie
Dzień otwarty Szkoły
10 grudnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka oraz Dzień Ochrony Praw Dziecka. W naszej szkole był to także dzień otwarty dla rodziców uczniów klasy IV. Od rana mogli oni uczestniczyć w charakterze obserwatorów w zajęciach dydaktycznych uczniów oraz obejrzeć apel w wykonaniu czwartoklasistów poświęcony prawom dziecka. Punktem kulminacyjnym tego dnia było spotkanie integracyjne uczniów i rodziców prowadzone przez wychowawcę p. A. Błaszczyk. Jego celem była wspólna zabawa oraz dyskusja na temat przestrzegania praw dziecka poprzedzona pracą w grupach mieszanych złożonych z rodziców i uczniów. W trakcie spotkania uczestnicy obejrzeli również prezentację multimedialną „Razem dla praw dziecka”. Zwieńczeniem zajęć był wspólny poczęstunek przygotowany samodzielnie przez dzieci.
Mikołajkowy prezent
Pomimo zimowej aury wycieczka 07.12. 2012 r. przedszkolaków i klas I-III odbyła się zgodnie z planem. Tym razem dzieci MOK w Radomsku oglądały spektakl pt.: „Piotruś Pan i piraci” w wykonaniu aktorów sceny wrocławskiej. Piękne kostiumy, bogata scenografia, efekty dźwiękowe i dymne oraz niezwykły kontakt aktorów z publicznością zrobiły na dzieciach duże wrażenie i wywołały wiele emocji.
Po spektaklu dzieci wzięły udział w warsztatach teatralnych. Odgrywały scenki dramowe, bawiły się w kalambury i a nawet mogły przymierzyć kostiumy. Aktorzy opowiadali o swojej pracy i rodzajach teatru. Wszyscy aktywnie i chętnie uczestniczyli w zajęciach.
Rusza II edycja konkursu MAM 6 LAT organizowanego przez MEN
W 90 procentach polskich szkół są już sześciolatki. Badania i analizy pokazują, że dzieci w tym wieku bardzo dobrze sobie radzą, osiągając w szkole wyniki czasami lepsze, niż ich siedmioletni koledzy. By upowszechniać dobre praktyki szkół, w których uczą się sześciolatki, a także przedszkoli, które skutecznie - również dzięki współpracy z rodzicami - przygotowują dzieci do wcześniejszego rozpoczęcia nauki, Minister Edukacji Narodowej Krystyna Szumilas ogłosiła 21 listopada 2012 roku II edycję konkursu „Mam 6 lat". Konkurs skierowany jest do rad rodziców w szkołach i przedszkolach oraz do dzieci.
- Wcześniejsza nauka w szkole, wbrew pojawiającym się niekiedy obiegowym opiniom nie oznacza odbierania dziecku dzieciństwa. To raczej wykorzystanie jego potencjału i stworzenie mu optymalnych warunków rozwoju. Szkoła daje dzieciom sześcioletnim więcej okazji do poznawania ciekawych obszarów wiedzy, opanowania nowych umiejętności oraz kontaktu z innymi dziećmi i dorosłymi. Nauka w środowisku szkolnym pozwala na budowanie poczucia własnej wartości i dalszy rozwój samodzielności - mówi minister edukacji Krystyna Szumilas.
- Nadchodzący rok szkolny jest ostatnim, w którym rodzice mogą podjąć decyzję o rozpoczęciu przez ich sześcioletnie dziecko nauki w I klasie. Od września 2014 roku, do pierwszej klasy szkoły podstawowej pójdą już wszystkie dzieci sześcioletnie oraz te dzieci siedmioletnie, które nie rozpoczęły nauki w szkole w wieku sześciu lat. Zależy mi na dostarczeniu rodzicom wszelkich informacji, które pomogą im w podjęciu decyzji - dodaje pani Minister.
Organizowany już po raz drugi konkurs „Mam 6 lat" ma na celu wyłonienie i wypromowanie najciekawszych działań wspierających adaptację dzieci sześcioletnich do edukacji szkolnej.
Materiały dotyczące podstawowych kierunków polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2012-2013
|
Konkurs plastyczny ŻYCZLIWOŚĆ ZAMIAST PRZEMOCY
To hasło konkursu plastycznego dla szkół podstawowych z terenu naszej gminy, który odbył się 6 grudnia 2012 r. w Zespole Szkół w Kłomnicach. Problematyka dotyczyła zagrożeń wynikających z agresji i przemocy. Wzięły w nim udział także cztery uczennice z naszej szkoły: Wanessa Gebel z klasy IV, Aleksandra Dziubek i Monika Zgrzebna z klasy V oraz Natalia Grabczak z klasy VI. Zadaniem uczestników było wykonanie samodzielnej pracy plastycznej związanej z hasłem przewodnim.
ZAPALMY ŚWIATŁO WOLNOŚCI
We wcześniejszych latach XX wieku za sprawą panoszącego się zła pojawiła się groźba, że światła całego świata zgasną. Niech płomień milionów świec [...] będzie świadectwem, że światła wolności nie uda się zgasić.
Ronald Reagan
Ponad 30 lat temu cały kraj znieruchomiał na wieść o wprowadzeniu w Polsce stanu wojennego. W codzienności Polaków brutalnie wkroczyła historia: czołgi na ulicach, godzina milicyjna, internowania, krwawe pacyfikacje strajków. W kolejną rocznicę 13 grudnia przypominamy gest prezydenta USA Ronalda Reagana, który w bożonarodzeniowym orędziu 1981 roku zaapelował do Amerykanów o symboliczne wyrażenie jedności z ofiarami komunistycznego reżimu w Polsce. Świece zapalone w milionach amerykańskich domów miały być znakiem protestu przeciw dławieniu wolności i praw człowieka.
13 grudnia 2012 roku o 19.30 postawmy w oknach naszych domów Światło Wolności lub zapalmy je wirtualnie za wszystkich tych, którzy 30 lat temu cierpieli i ginęli w wyniku represji reżimu generała Jaruzelskiego. Pokażmy nasze przywiązanie do idei wolności, demokracji i prawdy niezależnie od czasu i warunków politycznych.
Święto Pluszowego Misia
Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia w dniach od 23 do 29 listopada w bibliotece szkolnej można było podziwiać czwartą już wystawę pluszowych misiów przyniesionych przez uczniów.
Robiła ona wrażenie na każdym z odwiedzających w tych dniach bibliotekę, ponieważ w tym roku udało się nam zgromadzić rekordową liczbę 101 prześlicznych pluszaków. Tej imponującej kolekcji towarzyszyła wystawa kolorowanek wykonanych przez uczniów, które przedstawiały oczywiście misie. Śmiało można powiedzieć, że w tych dniach bibliotekę można by było przemianować na „Misiolandię”.
Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tegorocznej wystawy. Zapraszam do obejrzenia zdjęć w galerii.
Recytatorskie sukcesy naszych uczniów
30 listopada 2012 roku w sali GOK-u w Kłomnicach odbyła się XXIII edycja Gminnego Konkursu Sztuki Recytatorskiej. Naszą szkołę reprezentowało 7 uczestników, którzy spisali się bardzo dobrze. W kategorii klas młodszych szkoły podstawowej wyróżnienia zdobyli: Justyna Burzyńska z klasy II oraz Jakub Szymczak z klasy III. W kategorii klas IV – VI wyróżnienie uzyskał Dawid Ociepa z klasy V, natomiast w grupie gimnazjalnej III miejsce wywalczyła Paulina Pluta z klasy I.
Serdecznie gratulujemy, tym bardziej, że konkurencja była silna, a w zmaganiach konkursowych we wszystkich kategoriach brało udział aż 70 uczestników.
Gminny Konkurs Plastyczny ŻYCZLIWOŚĆ ZAMIAST PRZEMOCY!
Konkurs dotyczy problematyki związanej z zagrożeniami wynikającymi
z agresji i przemocy. Ma służyć przeciwdziałaniu tym zagrożeniom.
Cel główny konkursu:
Zainicjowanie refleksji dzieci na temat przemocy i nadanie im formy artystycznej.
Cele szczegółowe
1. Przyczynienie się do obniżenia zachowań antyspołecznych oraz kształtowania w dzieciach postaw nacechowanych empatią.
2. Wskazanie:
- preferowanych sposobów reagowania na akty przemocy, w tym samooobrony przed przemocą fizyczną, słowną czy izolowaniem;
- możliwości korzystania z pomocy dorosłych;
- roli nauczycieli i rodziców w kształtowaniu ról ofiar, sprawców i obserwatorów
przemocy;
3. Wyrobienie wśród dzieci zasad budowania pozytywnego kontaktu i dobrych relacji
koleżeńskich.
4. Uwrażliwienie nauczycieli i rodziców na problem przemocy.
Organizator: Nauczyciele Zespołu Szkół w Kłomnicach: B.Wyrwał, A. Łapeta
Patronat :Pełnomocnik Wójta Gminy ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych-
Pani Róża Wiewióra
XVI Rajd Parasolowy w Witkowicach
24 listopada 2012r. nasze koło turystyczno - regionalne "Wędrowniczek" po raz kolejny współorganizowało XVI Rajd Parasolowy organizowany przez Szkolne Koło Krajoznawczo-Turystyczne działające w Zespole Szkół im. Jana Kochanowskiego w Witkowicach . Grupa sympatyków aktywnego wypoczynku wyruszyła na spacer po Gminie Kłomnice, tym razem na trasie Pacierzów - Rzeki Wielkie - Chmielarze - Garnek pod przewodnictwem opiekuna naszego koła p. Patrycji Burzyńskiej oraz p. Elżbiety Łągiewki. Parasol - znak rozpoznawczy rajdu- okazał się zbędny, gdyż pogoda sprzyjała pieszej wędrówce. Na mecie rajdu w Witkowicach, uczestnicy wzięli udział w licznych konkursach sprawnościowych i plastycznych. Julia Boral, z klasy V zdobyła wyróżnienie w konkursie plastycznym pt. "Parasol w krainie baśni", a Eryk Kustal i Michał Chojnacki zajęli I miejsce w konkursie "Tańca z parasolem".
Dzień pełen wrażeń
W ramach realizacji podstawy programowej uczniowie klas I-III i przedszkolaki z naszej szkoły w poniedziałkowe przedpołudnie, 26.11.2012 r., pod opieką nauczycieli wybrały się na wycieczkę do Miejskiego Ośrodka Kultury i Muzeum Regionalnego w Radomsku.
Dzieci w MOK mogły zobaczyć kulisy teatru oraz wystawę fotografii i uczestniczyć w rozdaniu nagród w ramach konkursu „Wakacje w oczach dziecka”. Następnie dzieci zostały zaproszone na projekcję filmu „Stefan Malutki”.
Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Muzeum Regionalnego, gdzie dzieci dowiedziały się, jak wyglądała wiejska chata w dawnych czasach i co się w niej znajdowało. Dużym zaskoczeniem było odkrycie eksponatów z naszej okolicy.