Szkoła Podstawowa w Skrzydlowie

Informacje o Szkole

Adres:
Skrzydlów
ul. Główna 6a
42-270 Kłomnice

telefon:
34 328 -16 -70

e-mail:
zs_skrzydlow @ o2.pl

IOD

Inspektor Ochrony Danych
mgr inż. Zenon Kubat
kontakt:
zkido@onet.pl

RODO Klauzula

Facebook

Gmina

PROJEKT

WYBIERAM SZKOŁĘ

FUNDACJA

Kuratorium Katowice

Deklaracja zgodności strony www

Deklaracja dostępności

Deklaracja o dostępności GUS

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

BĄDŹ BEZPIECZNY W CZASIE FERII

Ponad pół miliona uczniów z woj. śląskiego rozpoczęło ferie. Wielu będzie wypoczywać w górach. Bezpieczny wypoczynek to priorytet organizatorów i służb nadzorujących. Akcje informacyjne, prewencyjne i działania kontrolne będą podejmowane przez cały okres ferii.

W sobotę 11 stycznia 2020 r.  na terenie Stacji Narciarskiej Wisła-Soszów Wicekurator Oświaty Jacek Szczotka uczestniczył w inauguracji  czwartej edycji ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”, która została przygotowana przez Biuro Prewencji KGP. Akcja poświęcona jest bezpieczeństwu osób wypoczywających w górach.

Zainteresowani mogli porozmawiać o przepisach prawa dotyczących stoków oraz o odpowiedzialności prawnej podczas spędzania na nich wolnego czasu. Można było również uzyskać porady, dotyczące właściwego doboru sprzętu pod kątem jego bezpiecznego użytkowania oraz konserwacji.

Na potrzeby projektu opracowane zostały materiały informacyjno-edukacyjne. W ramach akcji został również ogłoszony konkurs plastyczno-filmowy dla dzieci i młodzieży pn. „Stok nie jest dla bałwanów”.

 

Kliknij, aby zobaczyć więcej

Projekt e-twinning kolejny raz gości w Skrzydlowie

Nauka języka obcego nie musi być nudna! Wiedzą o tym uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Skrzydlowie, w której po raz kolejny uczestniczą w międzynarodowym projekcie e-twinning.

Co daje im ta współpraca?- przede wszystkim możliwość wymiany doświadczeń, rozmowy w języku obcym, pracy w grupach, ale także poszerza  wiadomości kulturowe i geograficzne dotyczące krajów europejskich. E-twinning zwiększa zakres pedagogicznych możliwości oferowanych uczniom i nauczycielom, motywuje do nauki i otwarcia na Europę. Program zgromadził już ponad 700 tysięcy nauczycieli z 206 tysięcy szkół, którzy łącznie zrealizowali już 90 tysięcy różnorodnych projektów.

ŻYCZENIA BOŻONARODZENIOWE

Ja w Kosmosie, czyli nocny biwak w Szkole Podstwowej w Skrzydlowie

   Istnieje kilka znaczeń słowa KOSMOS. Możemy odnieść się do przestrzeni kosmicznej, czyli tego co znajduje się poza Ziemią, ponad jej atmosferą… lub wieloznacznej metafory określającej rzeczy - osoby silnie wpływające na emocje odbiorcy. Emocje związane z biwakiem nocnym w Szkole Podstawowej w Skrzydlowie sięgały zenitu. Uczniowie z utęsknieniem czekali na informację o biwaku, odliczali dni i godziny do tego wydarzenia.

   To już szósty rok biwakowania nocnego, odkrywania nieznanego  i emocji z nim związanych. W tym roku spotkanie nocne odbyło się z 15 na 16 listopada i uczestniczyło w nim 50 uczniów z klas od trzeciej do ósmej. Repertuar był bogaty, uczniowie się nie nudzili, a wręcz „ nakręcali się” do zabawy. Każdy znalazł coś dla siebie, o tym świadczą wypowiedzi uczniów:

III Międzygminny Bieg Niepodległości i Marsz Nordic Walking w Skrzydlowie

    Już po raz trzeci Szkoła Podstawowa im. K Makuszyńskiego w Skrzydlowie przy wsparciu Fundacji „Pomóżmy Dzieciom Poznać  Świat” oraz Rady Rodziców zorganizowała w przeddzień 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości bieg oraz marsz nordic walking. Impreza miała charakter nie tylko sportowy, ale także charytatywny.  W trakcie imprezy odbyła się zbiórka pieniężna na rzecz chorej Zuzi ze szkoły w Garnku. Akcję pomocy dla potrzebującej koleżanki  zaplanowali i przeprowadzili uczniowie działający w szkolnym kole wolontariatu. Samodzielnie przygotowali puszki do kwestowania, wykonali plakaty. W szkole odbyła się sprzedaż domowej roboty wypieków babeczek i ciasteczek,  a w niedzielę od samego rana pod kościołem parafialnym młodzież zbierała datki do puszek. Na plaży przy rzece Warcie zebrało się ponad  200 osób  od przedszkolaka po seniora, które  postanowiły w ten sposób  uczcić Święto Niepodległości. Najpierw odbyły się biegi dla najmłodszych oraz uczniów szkoły podstawowej, a następnie bieg główny i marsz na dystansie 4 kilometrów. Każdy uczestnik na mecie został uhonorowany pamiątkowym medalem, a najszybsi uczniowie statuetkami oraz nagrodami książkowymi. Po wysiłku fizycznym był czas na ciepły barszczyk i kiełbasę z ogniska. Uczennice z klasy VII zaprezentowały swoje występy akrobatyczne i taneczne. Na zakończenie wszyscy uczestnicy, biesiadowali wspólnie przy ognisku śpiewając stare, piękne pieśni patriotyczne. Wodzirejami byli  zaprzyjaźnieni gitarzyści panowie Andrzej i Marek, którym za to serdecznie dziękujemy.

III MIĘDZYGMINNY BIEG NIEPODLEGŁOŚCI I MARSZ NORDIC WALKING

SERDECZNIE ZAPROSZAMY

na

 

III MIĘDZYGMINNY BIEG NIEPODLEGŁOŚCI
 i MARSZ NORDIC WALKING

 

który odbędzie się 10 listopada 2019r.
w Skrzydlowie.

 

REGULAMIN

1.  Cel imprezy:

 • popularyzacja biegów i marszów nordic walking, jako promocji zdrowia wśród dzieci i młodzieży,
 • pamięć o wydarzeniach historycznych
 • zbiórka pieniężna dla Zuzi
 • promocja miejscowości Skrzydlów i gminy Kłomnice
 • integracja mieszkańców powiatu częstochowskiego

2.  Organizator:

 • Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego
  w Skrzydlowie
 • Fundacja „Pomóżmy Dzieciom Poznać Świat”

3.  Patronat medialny: Tygodnik Regionalny „7dni- Częstochowa”


4.  Termin i miejsce:

 • 10 listopada 2019r. (niedziela)
 • Biuro zawodów oraz start plac gminny nad rzeką za mostem od ulicy Nadrzecznej w Skrzydlowie.
 • Warunkiem uczestnictwa w marszu jest przekazanie dowolnej kwoty ( minimum 5 zł)  do puszki.
 •  Biuro czynne od godz. 12:00,

5.  Zgłoszenia udziału w imprezie do 8 listopada, do godziny 15.00, pod numerem 34 3281670 lub  drogą e-mailową ( zs_skrzydlow@o2.pl) oraz w dniu zawodów do godziny 12.45.

 

Regulamin imprezy i wymagane zgody

Zabawa z tabliczką mnożenia w tle

   Tabliczka mnożenia i dzielenia -  umiejętności, które każdy z nas musiał opanować w trakcie początkowych  klas  szkoły podstawowej.  Dla wielu  uczniów jest to żmudna nauka przez zapamiętywanie, "wkuwanie".  Zło konieczne? Nie do końca. Znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym  każdego z nas. Jedną z niezawodnych metod stymulacji rozwoju dziecka jest nauka przez zabawę. Jej przyjemna forma sprawia, że dziecko nie zauważa procesu uczenia się.

     Od początki roku szkolnego 2019/2020 uczniowie z klas IV-VIII na zajęciach dodatkowych "Od matematyki do… robotyki" zostali "wciągnięci" do świata gier dotyczących tabliczki mnożenia.  Uzyskane z projektu "Wiedza - podstawowa sprawa" pomoce edukacyjne w bardzo dużym stopniu umożliwiły realizację planu nauczenia i utrwalenia tabliczki mnożenia wśród uczniów.  Podczas zajęć uczniowie bardzo aktywnie uczestniczyli w przygotowanych przez nauczycieli grach i zabawach planszowych i interaktywnych. Hitem okazały się karty Grabowskiego umożliwiające rozegranie kilkudziesięciu różnych zestawów zabaw kreatywnie uczących rachunku mnożenia.

ZAGROŻENIA ZWIĄZANE Z E-PAPIEROSAMI – MEN I GIS OSTRZEGAJĄ

     7 października br. Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski skierował do szkół, przygotowany wspólnie z Głównym Inspektorem Sanitarnym, materiał informacyjny dla uczniów, rodziców, dyrektorów i nauczycieli, w którym przestrzega przed potencjalnymi zagrożeniami związanymi z elektronicznymi papierosami.

INFORMACJA DLA RODZICÓW - kliknij

     Od 2011 roku aż sześciokrotnie wzrosła liczba polskich uczniów, którzy próbowali e-papierosa. Młodzież nie zdaje sobie sprawy, że e-papierosy tak samo jak tradycyjne papierosy uzależniają i wpływają negatywnie na zdrowie.

     E-papierosy oraz tytoń podgrzewany postrzegane są jako mniej szkodliwe, dlatego młodym ludziom wydają się one szczególnie atrakcyjne. Pozwalają one ukryć młodzieży nawyk palenia. Tym samym eliminują istotny czynnik chroniący ich przed sięganiem po papierosy, jakim jest strach przed wykryciem nałogu przez rodziców. Dlatego też w łatwy sposób otwierają furtkę do palenia papierosów w przyszłości.

     Istnieją również dowody na to, że młodzi ludzie, którzy używają e-papierosów, mogą częściej palić papierosy w przyszłości. Istnieją przypadki zatruć płynem z e-papierosów wśród dzieci oraz osób dorosłych. Ważna jest zatem wiedza na temat zagrożeń związanych z e-papierosami.

     Wszystkie e-papierosy mają wysoką zawartość nikotyny. Według producenta pojedyncza kapsułka JUUL zawiera tyle samo nikotyny, co paczka 20 zwykłych papierosów. Produkt jest dostępny tylko w wysokich stężeniach nikotyny, co może powodować u niektórych nastolatków szybki rozwój uzależnienia.

     W informacji MEN i GIS zachęcamy rodziców i apelujemy do nich o to, aby poinformowali swoje dziecko o zagrożeniach. Rodzice mogą również w każdej chwili zwrócić się do nauczycieli i dyrektorów szkół w sprawie egzekwowania zakazu palenia tytoniu na terenie szkoły oraz szkolnego programu zapobiegania paleniu tytoniu.

IX DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA W SKRZYDLOWIE

   W tym roku nasza szkoła uczestniczy
w akcji IX Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia, który przypada na 4 października 2019 roku.
Akcja ma na celu zachęcić wszystkich uczniów do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Hasłem tegorocznej edycji jest:  Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!

   Już od wtorku uczniowie naszej szkoły ćwiczą, bawią się z użyciem tabliczki mnożenia  oraz sprawdzają swoje umiejętności rachunkowe. Testuję siebie wzajemnie, prowadzą rozgrywki z użyciem kart Grabowskiego, poznają ciekawe sposoby mnożenia.

  

Program akcji:

31.09.-03.10.2019. Przypominamy sobie tabliczkę mnożenia - w domu, w szkole.

04.10.2019.  Egzaminy z tabliczki mnożenia - zdobycie tytułu Eksperta Tabliczki Mnożenia (z ang. MT EXPERT). Udział w turnieju tabliczki mnożenia.

 

Zachęcamy rodziców i dzieci do wspólnej zabawy.

  
   
     
     


     

Inauguracja roku szkolnego 2019/2020

Inauguracja roku szkolnego 2019/2020

2  września 2019 roku (poniedziałek)  zapraszamy wszystkich uczniów oraz chętnych  rodziców Szkoły Podstawowej im. K. Makuszyńskiego w Skrzydlowie na uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2019/2020.

Harmonogram:

9.00         - spotkanie uczniów na mszy świętej w kościele parafialnym

10.00        - inaugurująca roku szkolnego 2019/2020 na sali gimnastycznej w SP w Skrzydlowie,  a następnie spotkanie  uczniów z wychowawcami w wybranych salach lekcyjnych.

 

Wszystkich uczniów obowiązuje strój galowy.

 

Serdecznie zapraszamy

REKRUTACJA DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO NA ROK SZKOLNY 2019-2020

OGŁOSZENIE

Komisja rekrutacyjna informuje, że wszyscy kandydaci ubiegający się o przyjęcie do oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej im. K. Makuszyńskiego w Skrzydlowie

zostali zakwalifikowani do oddziału przedszkolnego na rok szkolny 2019/2020.


Prosimy rodziców/ prawnych opiekunów o potwierdzenie woli przyjęcia dziecka
do oddziału w dn. 23.04. – 2.05. 2019 r.

Wygenerowano w sekund: 0.06
2,013,823 unikalnych wizyt