Szkoła Podstawowa w Skrzydlowie

Informacje o Szkole

Adres:
Skrzydlów
ul. Główna 6a
42-270 Kłomnice

telefon:
34 328 -16 -70

e-mail:
zs_skrzydlow @ o2.pl

IOD

Inspektor Ochrony Danych
mgr inż. Zenon Kubat
kontakt:
zkido@onet.pl

RODO Klauzula

Facebook

Gmina

PROJEKT

WYBIERAM SZKOŁĘ

FUNDACJA

Kuratorium Katowice

Deklaracja zgodności strony www

Deklaracja dostępności

Deklaracja o dostępności GUS

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Pierwszaki zostały czytelnikami

Pierwszaki zostały czytelnikami

   Na ten moment pierwszaki czekały od kilku miesięcy. Mimo że często odwiedzały bibliotekę szkolną, nie były jej czytelnikami. 27 stycznia odbyło się pasowanie na czytelnika poprzedzone spotkaniem w bibliotece. Uczniowie zostali zapoznani z jej regulaminem oraz zasadami korzystania z księgozbioru. Oglądali zasoby biblioteczne, rozwiązywali zagadki dotyczące baśni i wysłuchali próśb książek dotyczących ich poszanowania.

   Na zakończenie złożyli przyrzeczenie, otrzymali karty czytelnika i dokonali pierwszych wypożyczeń. Każdy uczeń otrzymał też pamiątkową książeczkę, która będzie przypominać moment pasowania.

Kwadrans z kulturą -Wilk i zając, czyli każdy może się dogadać

Kwadrans z kulturą -Wilk i zając, czyli każdy może się dogadać

            Uczniowie klasy VI wystąpili 23 stycznia w przedstawieniu „Wilk i zając, czyli każdy może się dogadać”. Wcielając się w postacie leśnych zwierzątek, chcieli w humorystycznej formie przekazać koleżankom i kolegom, jak ważny jest wzajemny szacunek, tolerancja i dialog w rozwiązywaniu problemów, nie tylko wśród mieszkańców lasu. Nawet odwieczni wrogowie mogą się porozumieć, jeśli będą potrafili rozmawiać ze sobą o tym, co ich dzieli.  

  Postacie pojawiające się w inscenizacji: lis poeta, poszkodowany wilk, złośliwa wiewiórka, płochliwa sarna, zając rozbójnik oraz mądra sowa, reprezentowały różne postawy życiowe. Widzowie sami mogli się przekonać, które z nich były właściwe. Dowiedzieli się, co trzeba robić, aby było tak, jak wydeklamował na początku lis: „W naszej krainie życie słodko płynie, wszyscy się kochają i kłótni nie znają.”

Apel Śląskiego Kuratora Oświaty dotyczący nadchodzących ferii zimowych

Apel Śląskiego Kuratora Oświaty dotyczący nadchodzących ferii zimowych

Szanowni Rodzice, Nauczyciele, Organizatorzy wypoczynku

organizując dzieciom czas wolny od zajęć szkolnych, proszę zwrócić uwagę na trudne, zmieniające się warunki atmosferyczne oraz pamiętać, aby w trakcie zabaw i uprawiania sportów zimowych, korzystać z miejsc do tego przeznaczonych i uprawnionych. Powinny to być miejsca i obiekty profesjonalnie przygotowane, na których coraz częściej można korzystać z fachowej opieki instruktorskiej. Przypominam także, że zgodnie z art. 29 ustawy z dnia 18 sierpnia 2011 r. o bezpieczeństwie i ratownictwie w górach i na zorganizowanych terenach narciarskich (Dz. U. 2011 r. Nr 208, poz. 1241) osoba uprawiająca narciarstwo zjazdowe lub snowboarding na zorganizowanym terenie narciarskim, do ukończenia 16 roku życia, obowiązana jest używać w czasie jazdy kasku ochronnego konstrukcyjnie do tego przeznaczonego.

Korneliada fair play 2012

Korneliada fair play 2012

„Korneliada fair play 2012” – pod takim hasłem 13 stycznia obchodziliśmy, już dziewiąty raz, Dzień Patrona naszej szkoły. Uczciliśmy 128 rocznicę urodzin Kornela Makuszyńskiego, organizując turniej sportowo – literacki. Sala gimnastyczna zamieniła się  na dwie godziny w arenę sportową. Na  trybunach zasiedli kibice z licznymi gadżetami i transparentami, na których widniały hasła promujące ideę fair play takie jak: „Zasadę fair play znają, ci co bez oszustwa grają”, „Fair play gramy i kibicom pomagamy”, „Bądź OK – kibicuj fair play”, „Grajmy wszyscy fair play, to zabawa będzie OK.”. I rzeczywiście była.
W turnieju wzięły w nich udział reprezentacje klas szkoły podstawowej i gimnazjum podzielone na trzy dziewięcioosobowe drużyny.

XVI Gminnym Festiwalu Kolęd i Pastorałek

XVI Gminnym Festiwalu Kolęd i Pastorałek

     Widocznie śpiewać każdy może. Ten  piątek trzynastego stycznia , dla uczennic reprezentujących naszą szkolę na  „XVI Gminnym Festiwalu Kolęd i Pastorałek ” okazał się szczęśliwy. 

     Piątka Dziewczyn , uczęszczających do naszej szkoły podbiły w tym dniu serca nie tylko odbiorców, również jury, w którego skład wchodził: p. Ryszard Strojec oraz p. Andrzej Świątek  było najwyraźniej oczarowane ich występami.

III Powiatowa Liga Szachowa w Skrzydlowie

III Powiatowa Liga Szachowa w Skrzydlowie

W dniu 9 stycznia 2012 roku w Zespole Szkół w Skrzydlowie został rozegrany III Turniej Powiatowej Szkolnej Ligii Szkolnej. Brały w niej udział reprezentacje 8 szkół z 5 gmin naszego powiatu.

Każdy turniej rozegrany był w systemie szwajcarskim. Zawodnicy grali 7 rund. Po trzech turniejach reprezentanci naszej szkoły:  Iwona Hereźniak, Marlena Łapeta, Sebastian Siurda, Patryk Demski , Bartosz Szczerbiak, Dawid Topolski i Kacper Małolepszy plasowali się na II miejscu.

Po raz dwudziesty styczeń zakwitł majem.

Po raz dwudziesty styczeń zakwitł majem.

Styczeń udaje późny listopad. Niebo zaciąga się chmurami, strasząc deszczem.

Kto zdecyduje się wyjść z domu w pogodę, w którą psa by nie wygonił?! Takie myśli kołatały się po głowach skrzydlowskich wolontariuszy WOŚP, którzy 8 stycznia wyruszyli z puszkami na ulice Skrzydlowa Rzerzęczyc i Garnka. Mimo iż nie było wielkich koncertów, były gorące serca, panowała życzliwa, pełna wzajemnego szacunku atmosfera.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

8 stycznia 2012 roku dwudziesty raz zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.  W tym roku Orkiestra zbiera pieniądze na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia wcześniaków oraz pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą.

Akcja GÓRA GROSZA 2012

Akcja GÓRA GROSZA 2012

      W tym roku szkolnym, po raz kolejny, Samorząd Uczniowski włączył się w akcję organizowaną przez Towarzystwo „Nasz Dom” polegającą na zbiórce groszowych monet.  W wyniku przeprowadzonej zbiórki zebraliśmy kwotę 156 zł 20 groszy.

Największy udział w tej akcji miał SEBASTIAN FRANC -  z klasy I G , który w drobnych monetach przyniósł niebagatelną kwotę – 55 zł 50 groszy.

Na wyróżnienie w zaangażowanie się w tę akcję zasłużyło jeszcze pięcioro uczniów:

  1. Aleksandra Chojnacka – z kl. IG ( 30 zł )
  2. Patryk Demski – z kl. II G ( 20, 27 zł )
  3. Michał Grzesik – z kl. IG ( 17, 10 zł)
  4. Olga Pruszek – z kl. IG ( 15,49 zł )
  5. Maciej Gabrielski – z kl. VI ( 15 zł )

Wasze „grosiki” zostały przekazane Towarzystwu Nasz Dom. Zachęcamy wszystkich do zbierania groszowych monet, ponieważ w przyszłym roku szkolnym – kolejna akcja „Góra Grosza”.

Prelekcja: "Odpowiedzialność karna nieletnich w świetle ustawy o postepowaniu w sprawach nieletnich"

Prelekcja: "Odpowiedzialność karna nieletnich w świetle ustawy o postepowaniu w sprawach nieletnich"

W dniu 19 grudnia 2011r. mł. asp. Katarzyna Cichoń  z Zespołu ds. Profilaktyki i Patologii Nieletnich KMP

w Częstochowie przeprowadziła prelekcję zorganizowaną przez p. P. Burzyńską oraz p. R. Jurczyk dla uczniów klas
III – VI SP oraz I – III G.

Jest taki dzień ... Dzień Przedszkolaka i Pierwszaka

Jest taki dzień ... Dzień Przedszkolaka i Pierwszaka

Jest taki dzień, tylko jeden, raz do roku…

 

     Te słowa znanej piosenki Czerwonych gitar mogliby nucić każdego roku członkowie społeczności Zespołu Szkół w Skrzydlowie. Od wielu już lat każdy grudzień jest magiczny. Dzieje się tak nie tylko za sprawą nadchodzących świąt Bożego Narodzenia, lecz także dzięki szkolnej tradycji – obchodom Dnia Przedszkolaka i Pierwszaka.

Wygenerowano w sekund: 0.32
2,013,811 unikalnych wizyt