Szkoła Podstawowa w Skrzydlowie

Informacje o Szkole

Adres:
Skrzydlów
ul. Główna 6a
42-270 Kłomnice

telefon:
34 328 -16 -70

e-mail:
zs_skrzydlow @ o2.pl

IOD

Inspektor Ochrony Danych
mgr inż. Zenon Kubat
kontakt:
zkido@onet.pl

GminaGmina Kłomnice

DOBRA SZKOŁA

www.klomnice.pl

Kuratorium Katowice

Logowanie

LEPSZA SZKOŁA

WAŻNE DLA UCZNIÓW KLASY VIII

ZAMIANY W KALENDARZU SZKOLNYM OD 1 DO 26 CZERWCA

Aktualności

W związku ze stanem epidemii COVID-19 zmianie lub modyfikacji uległy niektóre terminy wydarzeń, wynikających z kalendarza szkoły na rok szkolny 2019/2020,lub sposób ich realizacji.

1 czerwca – Dzień Dziecka (świętujemy zdalnie)

12 czerwca – piątek po Bożym Ciele (dzień wolny od zajęć dydaktyczno-wychowawczych  (zgodnie z Rozporządzeniem MEN z dn. 11.08.2017 r. w sprawie organizacji roku szkolnego)

15 czerwca – ostatni dzień wystawiania ocen rocznych

16, 17, 18 czerwca – egzamin ósmoklasisty (dzień wolny od zajęć dydaktyczno-wychowawczych dla klas I – VII szkoły podstawowej (zgodnie z Rozporządzeniem MEN z dn. 11.08.2017 r. w sprawie organizacji roku szkolnego)

19 czerwca – rada klasyfikacyjna

24  i 25 czerwca Dni regionalne (zdalnie)

26 czerwca – zakończenie roku szkolnego 2019/2020 (godziny uroczystości i forma zostaną podane w późniejszym terminie)

Konsultacje dla uczniów

Aktualności

Drodzy Uczniowie!

Od 1 czerwca będą się odbywać konsultacje dla uczniów z klas IV-VIII. Uczniowie zgłaszają chęć przyjścia na konsultacje wychowawcy oraz nauczycielowi uczącemu danego przedmiotu.

Dokładną godzinę konsultacji ustala nauczyciel indywidualnie z każdym uczniem.


Uczniu

Zapoznaj się z procedurą bezpieczeństwa i harmonogramem konsultacji.

 • Nie umawiaj się na konsultacje, jeżeli jesteś chory lub w Twoim domu przebywa ktoś na kwarantannie lub w izolacji. Wówczas wszyscy musicie pozostać w domu oraz stosować się do zaleceń służb sanitarnych i lekarza.
 • Jeżeli umówiłeś się na konsultacje, a nie możesz przyjść, zgłoś ten fakt odpowiednio wcześniej – nauczyciel będzie mógł zaprosić w zastępstwie innego ucznia.
 • Zabierz do szkoły własny zestaw podręczników, zeszytów, ćwiczeń i przyborów.
 • W drodze do i ze szkoły zachowuj dystans społeczny (możesz też korzystać z osłony na usta i nos).
 • Przed wejściem do szkoły obowiązkowo zdezynfekuj ręce, a jeżeli masz przeciwwskazania zdrowotne do stosowania środków do dezynfekcji załóż rękawiczki jednorazowe.
 • Przed wejściem na teren szkoły będziesz miał zmierzoną temperaturę termometrem bezdotykowym.
 • Bezwzględnie stosuj zasady higieny: często myj ręce wodą z mydłem i nie podawaj ręki na powitanie, zachowuj dystans, a także unikaj dotykania oczu, nosa i ust.
 • Zwracaj uwagę na odpowiedni sposób zasłaniania twarzy podczas kichania czy kasłania.
 • W boksie szatni może przebywać tylko jedna osoba. Jeżeli boks jest zajęty, poczekaj na korytarzu aż zwolni się miejsce.
 • Unikaj większych skupisk uczniów, zachowuj dystans przebywając na korytarzu,          w toalecie oraz na terenie szkoły.
 • Po zmianie obuwia i zostawieniu okrycia wierzchniego w szatni udaj się bezpośrednio do sali wyznaczonej przez nauczyciela, z którym będziesz przebywać na konsultacjach.

Harmonogram konsultacji w załączniku.

BIBLIOTEKA SZKOLNA WZNAWIA DZIAŁALNOŚĆ

  Od 1 czerwca biblioteka szkolna wznawia swoją działalność na żywo. Już niedługo zakończenie roku szkolnego, więc czasu na wypożyczenie nowych książek zostało niewiele, ale jest to teraz możliwe. Udostępnianie zbiorów będzie się odbywać w dniach: 2.06. (wtorek), 4.06. (czwartek), 9.06. (wtorek), 10.06. (środa) w godz. od 12.00 do 15.00.

  Jednocześnie proszę wszystkich uczniów o zwrot wypożyczonych książek przed zawieszeniem zajęć w szkole na czas epidemii. Wykaz wypożyczonych tytułów otrzymali wszyscy wychowawcy. Jeśli nie pamiętacie, co wypożyczyliście ze szkolnej biblioteki, zwróćcie sięz pytaniem właśnie do nich. Wszystkie wypożyczone przez was książki muszą wrócić do biblioteki najpóźniej 18 czerwca. Mogą je w zastępstwie zwrócić rodzice.

POWRÓT DO SZKOŁY - ważna informacja dla rodziców uczniów Oddziału przedszkolnego i klas I-III

Aktualności

W związku z możliwością powrotu do szkoły uczniów z Oddziału przedszkolnego i klas I-III  zainteresowanych rodziców prosimy o zapoznanie się z zamieszczonymi poniżej procedurami.

 

Dyrektor szkoły

Olga Gonera

1. Regulamin Przedszkola w czasie COVID-19
2. Procedura przyprowadzania i odbierania dziecka w czasie zagrożenia
    epidemicznegow związku z emisją wirusa Covid-19

3. Oświadczenia rodziców/opiekunów prawnych

4. Procedura w przypadku wystąpienia u dziecka COVID-19

15 maja - Dzień Polskiej Niezapominajki

15 maja - Dzień Polskiej Niezapominajki - święto przyrody z miłosnym przesłaniem

 

W dosłownym tłumaczeniu niezapominajka, to z języka greckiego „mysie uszko” (mys-mysz i us-uszko). W Polsce często nazywana jest niezabudką. To kwiat, który najczęściej kojarzymy z dzieciństwem, sielskimi widokami i bieganiem po łące. Najczęściej spotykamy niezapominajki w kolorze niebieskim z żółtymi środkami, ale są również białe czy różowe, choć rzadziej występujące. Część z nas może również pamiętać wiersz Marii Konopnickiej pt. „Niezapominajki”, rozpoczynający się słowami „Niezapominajki, to są kwiatki z bajki!”.

BIBLIOTEKA ZDALNIE XVII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

  Już po raz 34 obchodzimy Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Święto to zostało zainicjowane przez Stowarzyszenie  Bibliotekarzy  Polskich i od wielu lat rozpoczyna Tydzień Bibliotek, trwający od 8 do 15 maja. W tym roku hasło święta brzmi „Zasmakuj w bibliotece”, ale miłośnicy książek mogą obecnie korzystać głównie z bogatych zbiorów w sieci. Książki w bibliotece oczywiście tęsknią i na Was czekają. Mam nadzieję, że już niedługo weźmiecie je do swoich rąk.

  Na razie zachęcam do czytania online, bo jest w czym wybierać. Odsyłam do stron, które polecałam we wcześniejszych wpisach oraz do nowych: http://www.chmuraczytania.pl/

BIBLIOTEKA ZDALNIE

  Dzisiaj chciałabym polecić młodszym i starszym czytelnikom ciekawe strony internetowe, na których można znaleźć gry i zabawy edukacyjne oraz różnorodne quizy, które sprawdzają wiedzę ogólną. Dzięki korzystaniu z nich poszerzycie, w atrakcyjny sposób, swoją wiedzę z różnych dziedzin nauki i kultury. Rozwiązywanie quizów i zadań interaktywnych jest także świetną rozrywką, ponieważ po wykonaniu zadania otrzymujecie natychmiastową odpowiedź na temat swojego poziomu wiedzy na dany temat. Możecie w domu przeprowadzić też rywalizację rodzinną, żeby sprawdzić, kto najlepiej poradzi sobie z określonymi tematami.

Zachęcam do odwiedzenia poniższych stron:

http://pisupisu.pl/

   Na tej stronie każdy znajdzie coś dla siebie. Strona główna jest bardzo czytelna, ponieważ zawiera zakładki dla każdej grupy użytkowników.

Są tu przeróżne gry i zabawy edukacyjne zarówno dla przedszkolaków, uczniów klas 1 – 3 oraz 4 – 8. Dla przedszkolaków i uczniów klas młodszych są zabawy graficzne: puzzle, układanki, zabawy kolorami i kształtami oraz zabawy słowne, ortograficzne, ciekawe teksty opowiadań. Uczniowie klas 4 – 8 mają do dyspozycji zadania interaktywne z działów: lektury, ortografia, gramatyka, trening umysłu, czytanie ze zrozumieniem, a wszystko w ciekawej formie graficznej. Są też zadania w języku angielskim.

Strona posiada również zakładkę baza wiedzy, gdzie można znaleźć wiele odpowiedzi na trudne pytania oraz zakładkę książki, w której znajdziecie recenzje ciekawych pozycji wydawniczych.

Dzień Ziemi - DZIAŁANIA NA RZECZ OCHRONY KLIMATU

Dzień Ziemi  obchodzimy 22 kwietnia  czyli dzisiaj. Hasło przewodnie w 2020 roku brzmi:
,,Działania na rzecz ochrony klimatu
",
a w szczególności zaakcentowanie wyzwań związanych z zachodzącymi zmianami klimatycznymi.

 

https://www.youtube.com/watch?v=2LT8X4rOUYY Kartka z Kalendarza - Dzień Ziemi

 

 

 

 

12 małych kroków, dzięki którym możemy zmienić świat

REKRUTACJA DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO NA ROK SZKOLNY 2020/2021

Aktualności

REKRUTACJA DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO  NA ROK SZKOLNY 2020/2021

   Komisja rekrutacyjna do Oddziału Przedszkolnego w Szkole Podstawowej im. K. Makuszyńskiego w Skrzydlowie na podstawie weryfikacji wniosków i dokumentów potwierdzających spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym zdecydowała o przyjęciu do Oddziału Przedszkolnego wszystkich kandydatów ubiegających się o przyjęcie.

   Prosimy o potwierdzenie przez rodziców kandydatów woli przyjęcia w postaci pisemnego oświadczenia do 4 maja 2020r. (druk potwierdzenia woli dostępny stronie), które należy przesłać na adres mailowy: zs_skrzydlow@o2.pl

 

Druk potwierdzenia woli przyjęcia

ŻYCZENIA WIELKANOCNE

Wygenerowano w sekund: 0.07
606,426 unikalnych wizyt