Rok szkolny w odnowionych salach
Dodane przez AdminP dnia Września 14 2011 00:00:00

Najmłodsi uczniowie szkoły powitali nowy rok szkolny w pięknie odnowionej pracowni edukacji wczesnoszkolnej.
A wszystko to za sprawą pani dyrektor Lidii Burzyńskiej, która przed wakacjami podjęła decyzję o remoncie kilku pomieszczeń w szkole, aby w większym stopniu spełniały wymogi współczesnej edukacji. Modernizacja dotyczyła jednej klasy edukacji wczesnoszkolnej, biblioteki, świetlicy oraz kuchni.


Treść rozszerzona

         Najmłodsi uczniowie szkoły powitali nowy rok szkolny w pięknie odnowionej pracowni edukacji wczesnoszkolnej. A wszystko to za sprawą pani dyrektor Lidii Burzyńskiej, która przed wakacjami podjęła decyzję o remoncie kilku pomieszczeń w szkole, aby w większym stopniu spełniały wymogi współczesnej edukacji. Modernizacja dotyczyła jednej klasy edukacji wczesnoszkolnej, biblioteki, świetlicy oraz kuchni.

            W celu uzyskania dodatkowej powierzchni klasy, przebudowana została część korytarza szkolnego. Wymagało to wyburzenia fragmentu ściany, zabudowy korytarza, rozbudowy instalacji elektrycznej, wymiany części oświetlenia, gipsowania, malowania, położenia nowej wykładziny dywanowej oraz wstawienia nowych drzwi. Najważniejszą część prac, które toczyły się w lipcu i sierpniu, wykonali nieodpłatnie rodzice uczniów obecnej klasy I, poświęcając swój wolny czas na pracę na rzecz szkoły.

Pragniemy tą drogą złożyć serdeczne podziękowania panom: Markowi Geblowi, Stanisławowi Burzyńskiemu, Wojciechowi Czerwikowi, Grzegorzowi Francowi, Marianowi Hutnemu, Dariuszowi Konieckiemu, Piotrowi Małolepszemu, Winicjuszowi Siurdzie,    a w szczególności panu Grzegorzowi Żurkowi, który kierował pracami przy przebudowie.

Ze względu na czasochłonność przedsięwzięcia remont ten dokończyła firma budowlana.

 „Nowa” klasa składa się teraz z części dydaktycznej i rekreacyjnej, w której znajdują się zabawki i pomoce dydaktyczne oraz miejsce zabaw dla maluchów. Jest ono doskonale wyposażone, ponieważ szkoła przystąpiła wcześniej do programu „Radosna szkoła”, w ramach którego otrzymała nowoczesne pomoce dydaktyczne. Ich zadaniem jest zapewnienie możliwości organizacji zabaw ruchowych, zgodnie z naturalnymi potrzebami rozwojowymi dzieci, związanymi z dużą aktywnością fizyczną oraz zajęć pozwalających na rozwijanie uzdolnień  i zainteresowań, ale jednocześnie umożliwiających odpoczynek i wyciszenie w dogodnej pozycji. Z funduszu Rady Rodziców została zakupiona ruchoma tablica interaktywna  z projektorem, dzięki której zajęcia w oddziale przedszkolnym i w klasach edukacji wczesnoszkolnej będą urozmaicone poprzez zastosowanie nowoczesnych technologii multimedialnych.

W czasie wakacji równolegle toczył się remont biblioteki szkolnej, która została przeniesiona do większej sali. Tu z kolei rodzice uczniów obecnej klasy VI, a nawet jeden dziadek i dwóch wujków, społecznie wykonali prace przygotowawcze do gipsowania ścian  oraz rozbudowali instalację elektryczną, dostosowując ją do nowych funkcji pomieszczenia.  

Podziękowania za pracę pragniemy złożyć: p. Januszowi Biegasowi, p. Krzysztofowi Plucie ze Skrzydlowa , p. Krzysztofowi Plucie z Adamowa, p. Andrzejowi Wiewiórze, p. Januszowi Będuchowi, p. Piotrowi Żakowi i p. Józefowi Konieckiemu.

W dalszej kolejności, już z pomocą firmy budowlanej, położono gładź gipsową, wymieniono okna i drzwi, a także zamontowano nowe oświetlenie. Kiedy już wyschły ściany, rozpoczęło się urządzanie biblioteki. Przestronne wnętrze, oprócz regałów z księgozbiorem, pomieściło dwa rodzaje stolików do kącika czytelniczego dla osiemnastu młodszych i starszych czytelników. Pastelowe kolory ścian zsynchronizowane z zasłonami oraz kwiaty w połączeniu  z obecnością książek sprawiły, że panuje tu teraz atmosfera sprzyjająca zarówno nauce jak  i relaksowi. Warto nadmienić, że w czasie wakacji zostało wyremontowane jeszcze jedno pomieszczenie na potrzeby filii Biblioteki Publicznej w Kłomnicach, która od grudnia ma siedzibę właśnie w naszej szkole. Teraz uczniowie mają do swojej dyspozycji aż dwie biblioteki w jednym miejscu.

            Ostatnie prace remontowe toczyły się w świetlicy i kuchni. I tutaj zostały wymienione okna i drzwi, wygipsowano i pomalowano ściany, a kuchnia dzięki nowym meblom i płytkom nabrała prawdziwie domowego charakteru.

            Chociaż remont trwał prawie dwa miesiące, warto było czekać na efekty. Dzięki determinacji dyrektor szkoły oraz zaangażowaniu rodziców i nauczycieli, udało się stworzyć  uczniom przyjazne i nowocześnie urządzone miejsca nauki i wypoczynku.

            Dyrektor szkoły Lidia Burzyńska pragnie złożyć serdeczne podziękowania rodzicom uczniów obu klas za okazanie zrozumienia dla potrzeb szkoły i czynne włączenie się w prace remontowe. Dzięki Państwa pomocy udało się obniżyć koszty remontu, a tym samym wykonać więcej prac, które wpłynęły na podwyższenie standardów i estetyki szkoły.